Bezrobocie w USA spadło w zeszłym miesiącu do 4,1 procent

Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych spadło w zeszłym miesiącu do 4,1 procent, ale wciąż nie ma oznak wzrostu płac.

Gospodarka amerykańska zyskała w październiku 261 000 miejsc pracy. Tysiące utworzono po przejściu huraganów Harvey i Irma, wynika z miesięcznego raportu Departamentu Pracy.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy powstało średnio 139 000 miejsc pracy, kontynuując rekordową passę wzrostu liczby zatrudnionych od 85 miesięcy.

Wskaźnik bezrobocia wzrósł w październiku 4,1 procent i jest najniższy od grudnia 2000 r. , choć dane z zeszłego miesiąca odzwierciedlają spadek wkładu siły roboczej o 765 000 osób.

Płace nadal pozostając niemal bez zmian, z rocznym wzrostem o zaledwie 2,4 procent. Eksperci zaznaczają, że wyższe pensje pobudziłoby wydatki konsumentów.

Piątkowe dane są oznaką, że gospodarka USA pozostaje stabilna z tendencją zwyżkową i w rzeczywistości można przypieczętować w grudniu podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Bank centralny odmówił dokonania dalszych korekt stopy procentowej po listopadowym posiedzeniu, po tym jak dwukrotnie je podwyższył w tym roku.

Departament Pracy skorygował również swoje dane za wrzesień i wykazać wzrost o 18. 000, w przeciwieństwie do utraty 33 000 miejsc pracy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e