Bernie Sanders poparł Hillary Clinton na ich wspólnym wiecu w New Hampshire

Demokrata Bernie Sanders, dawny rywal Hillary Clinton w wyścigu o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich, poparł ją mówiąc, że to najlepszy kandydat, by rozwiązać problemy kraju i pokonać Republikanina Donalda Trumpa w wyborach 8 listopada.

Wzywający do “rewolucji politycznej” Bernie Sanders, który pobudził w kampanii prezydenckiej miliony wyborców w całym kraju, udzielił dziś długo oczekiwanego poparcia dla Hillary Clinton wzywając Amerykanów do jedności.

Stojąc obok siebie na wiecu w Portsmouth, N.H. Sanders, który nazywa sam siebie demokratycznym socjalistą pogratulował Clinton zwycięstwa nominacji i obiecał zrobić wszystko, aby pomóc jej pokonać prawdopodobnego republikańskiego kandydata na prezydenta, Donalda Trumpa.

“Nie jest tajemnicą, że Hillary Clinton i ja nie zgadzamy się w wielu kwestiach – co właśnie pokazała ta kampania “ – powiedział Sanders, dodając, że biorąc pod uwagę założenia obu kampanii wspólnie stworzyli zdecydowanie najbardziej postępowy program w historii partii.
“Naszym zadaniem jest teraz zrealizować ten program – Demokratyczny Senat, Demokratyczna Izba Reprezentantów i prezydent Hillary Clinton – mam zamiar zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało”.

Sanders poparł Clinton na niecałe dwa tygodnie przed Narodową Konwencją Demokratów w Filadelfii, gdzie oczekuje się, że zostanie ona oficjalnie nominowana kandydatką partii na przyszłego prezydenta USA.

“Nie mogę pomóc, ale snuję refleksję , że jak o wiele bardziej przyjemne będą teraz te wybory, gdy jesteśmy po tej samej stronie” – powiedziała Clinton Sandersowi. “Dziękuję Berniemu za uznanie, ale bardziej niż za to, dziękuję ci, że całe życie walczysz z niesprawiedliwością”.

Gdy Hillary Clinton pokonała Sandersa w ubiegłym miesiącu w prawyborach w Kalifornii i pięć innych stanach, Demokraci zjednoczyli się wokół swojej kandydatki. Otrzymała ona oficjalne poparcie od prezydenta Baracka Obamy, wiceprezydenta Joe Bidena i innych.

Sanders w minionym miesiącu starał się wpływać na program partii, jaki zostanie przedstawiony na konwencji w Filadelfii, promował reformy wyborcze, w tym umożliwienie niezależnym kandydatom udziału w kolejnych prawyborach. Program zawiera wiele propozycji Sandersa, w tym w kwestii płacy minimalnej (15 na godzinę), ostrzejsze ograniczenia na Wall Street i zaniechanie kary śmierci.

Po wypowiedzi senatora Sandersa, dwoje dotychczasowych rywali objęło się, następnie Clinton przywitała, jak się wyraziła “przyjaciół, starych i nowych”. Powtórzyła swoje hasło kampanii, mówiąc do tłumu: “jesteśmy silniejsi razem”.

Wiec w jednym z liceów w Portsmouth miał na celu pojednanie Demokratów przed formalnym wyznaczeniem Republikanina Donalda Trumpa jako kandydata GOP w wyborach prezydenckich, w przyszłym tygodniu w Cleveland.
Podczas dzisiejszego spotkania w Portsmouth, okazało się, że część zwolenników Sandersa, którzy w nim uczestniczyli, wydaje się, że nie są gotowi na poparcie Clinton. Skandowali głośno “Bernie”. Gdy senator Jeanne Shaheen, zwolennik Clinton, powiedział do publiczności: “Musimy wybrać Hillary”, niektórzy zwolennicy Berniego Sandersa wstali i krzyknęli: “Nie”, po czym ich sprzeciw zagłuszyły okrzyki na cześć Hillary Clinton.

Zgodnie z niedawnym sondażem Reuters / Ipsos, tylko około 40 procent zwolenników Sandersa powiedziało, że zagłosuje na Clinton, zatem ma ona jeszcze wiele do zrobienia, by ich do siebie przekonać.

Kampania Trumpa w wydanym oświadczeniu stwierdziła, że Sanders jest już oficjalnie częścią zmanipulowanego systemu, który krytykował podczas długiej bitwy z Clinton w trakcie prawyborów.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e