Będą nowe połączenia promowe w Nowym Jorku

Władze Nowego Jorku ujawniły plany rozszerzenia usług promowych między Manhattanem i okolicznymi dzielnicami miasta od lata 2017r.

“Za cenę jednego przejazdu metrem, dziesiątki tysięcy nowojorczyków będą mieć nową opcję transportu publicznego do ich miejsca zatrudnienia, edukacji i innych ” – powiedział burmistrz Nowego Jorku.

Dzięki dotacji miasta, usługa promowa będzie kosztować 2,75 dol., tyle samo, co przejazd metrem.
Miasto podpisało 6 – letni kontrakt z firmą Hornblower Cruises & Events z siedzibą w San Francisco, która obecnie obsługuje rejsy do Statuy Wolności.

Swoją szansą na kontrakt straciła rodzima firma New York Water Taxi. Jej wiceprezes wykonawczy Peter Ebright mówi, że prawdopodobnie firma zbankrutuje, bo nie da rady konkurować z przewoźnikiem, u którego będą obowiązywały dotowane taryfy.

“To jest ponowne tworzenie dotowanego monopolu na terenie New York Harbor, co stworzy bardzo trudne warunki dla każdego innego operatora na przystani” – powiedział Ebright. “Niezależnie od tego, czy obsługiwać będą dokładnie te same trasy, czy nie, nadal będzie to ograniczenie”.

Brrmistrz Bill de Blasio widzi to w inaczej.

“Mówienie o pojęciu działalność konkurencyjną, gdy nie chce się konkurencji, to nie ma dla mnie sensu” – powiedział na konferencji prasowej De Blasio.
Tłumaczył, że firma Hornblower pokonała konsorcjum lokalnych operatorów promowych na 30 mln dolarów kontrakt, ponieważ jej oferta była lepsza na “wielu poziomach”, w tym w kwestii gwarancji do dokowania swoich promów w Brooklyn Navy Yard.

“Hornblower ma zaszczyt wziąć w swoje ręce ster wizji burmistrza de Blasio w sprawie bardziej zintegrowanej sieci transportowej, która sprawi, że dojeżdżanie i połączenia będą łatwiejsze” – powiedział dyrektor generalny Hornblower Terry MacCrae.

Nowy Jork planuje uruchomić latem 2017 r. trzy nowe trasy promów odpływających z Brooklynu i Queensu. Promy będą transportować pasażerów między Rockaways, Red Hook, Long Island City, Bay Ridge, Sunset Park a Manhattanem. Oszacowano, że liczba dziennych przejazdów pasażerów wyniesie około 4,6 mln.

Miasto planuje dodać w 2018 roku jeszcze dwie trasy promowe, w Bronksie i Lower East Side na Manhattanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e