Aranżują spotkania, by kupić buty sportowe, a w rzeczywistości okradają ludzi

NYPD ostrzega przed dwoma mężczyznami, którzy używają Facebooka do organizowania spotkań w celu zakupu butów sportowych. Gdy do nich dochodzi, pokazują swojej ofierze pistolet i ją okradają.

NYPD twierdzi, że do takich zdarzeń doszło co najmniej sześć razy w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
Pierwszy incydent miał miejsce w piątek 28 kwietnia przy Bedford Ave. 21-letniemu mężczyźnie skradziono buty marki Adidas.

W piątek, 5 maja, ten sam mężczyzna grożąc pistoletem na rogu Avenue D i East 25 Street, skradł 18-letniej dziewczynie damskie buty Adidas Yeezy.

W piątek, 16 czerwca, dwie osoby zbliżyły się do 17-latka stojącego na Cortelyou i East 21 Street. Wyjęli broń i ukradli buty Yeezy.
W piątek, 23 czerwca, podejrzany wyjął broń w Burger King przy 2848 Church Avenue i zażądali od swojej 16-letniej ofiary butów Yeezy. Skradli też iPhone’a i plecak.

Z kolei w poniedziałek, 10 lipca, złodziej wyciągnął pistolet i zagroził 18 – latkowi w tym samym Burger Kingu. Zrabował jego zegarek Apple i 229 dolarów.

W środę, 12 lipca podejrzany podszedł do 20-letniego mężczyzny stojącego na stacji Newkirk Avenue linii 5 nowojorskiego metra, uderzył go w twarz, zabrał dwie pary butów Yeezy i uciekł.

NYPD opublikowała opis jednego z mężczyzn: czarnoskóry, ostatnio był widziany w czarnej koszulce, czerwono – szare krótkie spodenki, czarną czapkę z daszkiem i ciemne buty sportowe.
Każdy, kto posiada informacje, ktore mogłyby pomóc w sprawie, proszony jest o telefon na policyjną linię Crime Stoppers Hotline at 1-800-577-TIPS (8477). Policja zapewnia, że wszystkie połączenia są poufne.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e