Zamieszany w skandal obyczajowy kongresman Anthony Weiner przyznaje się do winy

Zamieszany w skandal obyczajowy, były nowojorski kongresman Anthony Weiner przyznał się w piątek w sądzie federalnym do wysyłania nieprzyzwoitych wiadomości do małoletniej. Uznanie przez niego winy kończy tym samym aferę seksualną, która odegrała swą rolę w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku. Został zarejestrowany jako przestępca seksualny.

Przed pojawieniem się przed obliczem sądu okręgowego w Nowym Jork, prowadząca sprawę sędzia Loretta Preska poinformowała, że 52 – letni Weiner zgodził się na to, że nie złoży apelacji w sprawie jakiegokolwiek wyroku więzienia trwającego 27 miesięcy lub mniej, w ramach ugody obrończej z prokuratorami federalnymi.

Polityczną karierę przedstawiciela Izby Reprezentantów załamały w 2011 r. niewłaściwe kontakty seksualne z kobietami poznanymi w internecie. Weiner przyznał się wtedy, że przez 3 lata utrzymywał niestosowne kontakty za pośrednictwem portali społecznościowych.

Władze Stanów Zjednoczonych prowadziły dochodzenie w sprawie doniesień, że korespondował on z 15-latką w Północnej Karolinie.

W trakcie śledztwa prowadzonego przez FBI, agenci federalni zajęli laptopa Weinera i wykryli serię e-maili byłej żony Weinera Humy Abedin – najbliższej doradczyni Hillary Clinton. W laptopie znaleziono jej korespondencję z czasów, gdy pracowała ona dla Clinton w departamencie stanu.

James Comey, ówczesny dyrektor Federalnego Biura Śledczego ogłosił pod koniec października, że agencja przegląda wiadomości, aby ustalić, czy Clinton nie przestrzegała przepisów dotyczącym oficjalnej korespondencji. FBI spędziło około roku na badaniu kwestii wykorzystania przez Hillary Clinton w latach 2009 – 2013 prywatnego serwera w sprawach służbowych. Okazało się, że w niektórych e mailach były zawarte drobne tajemnice rządowe. Rząd zabrania przekazywania informacji niejawnych poza bezpiecznymi kanałami. W lipcu 2016 r.,Comey poinformował, że śledztwo zostało zakończone. Powiedział, że prokuratora nie powinna stawiać zarzutów Hillary Clinton. Postępowanie byłej sekretarz stanu określił „skrajnie nieostrożnym”, ale nie noszącym znamion przestępstwa. W październiku, tuż przed wyborami prezydenckimi, James Comey poinformował, że agencja wznawia śledztwo dotyczące korzystania przez Hillary Clinton z osobistego serwera do służbowej korespondencji elektronicznej.

Ówczesny rywal Clinton w wyborach prezydenckich, Donald Trump i inni Republikanie oskarżyli ją o zagrażanie bezpieczeństwu narodowemu, twierdząc, że mogła ujawnić informacje niejawne potencjalnym hakerom.

Z początkiem maja, Comey powiedział Komitetowi Sędziowskiemu w Senacie, że czuje się “lekko znudzony”, sugerując, że jego działania mogły mieć wpływ na wynik wyborów. Oświadczył też, że nie żałuje swojej decyzji i gdyby musiał, ponownie by ją podjął.

9 maja Donald Trump odwołał Comeya, który kilka dni później ujawnił notatkę, z której wynika, że prezydent poprosił go o zakończenie śledztwa w sprawie powiązań z Rosją jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa Michaela Flynna. Odwołanie Comeya wywołało krytykę zarówno ze strony Demokratów, jak i Republikanów.

Dochodzenie w sprawie Weinera wyszło na jaw po tym, jak Daily Mail, brytyjska gazeta, opublikowała wywiad z nastolatką, z którą Weiner rzekomo pisał. Należy zauważyć, że rozpoczęło się to wtedy, gdy dziewczyna była uczennicą szkoły średniej. Przyznała, że Weiner wiedział, iż jest ona niepełnoletnia.

Weiner, który przez 12 lat reprezentował w Izbie Reprezentantów Nowy Jork, zrezygnował w 2011 roku po tym, jak wyszło na jaw, że wysłał ze swojego konta na Twitterze odważne zdjęcie. Twierdził początkowo, że nastąpiło włamanie że jego konto, ale ostatecznie uznał, że to zrobił. Przyznał się też, że wysłał nieodpowiednie wiadomości do kilku kobiet.

Dwa lata później ogłosił, że będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Nowego Jorku, ale w końcu wycofał się z wyścigu.

W ubiegłym roku Huma Abedin złożyła wniosek o rozwód z Weinerem, po pojawieniu się nowych śmiałych wiadomości męża, w tym dotyczących zdjęcia jego krocza, podczas gdy leży w łóżku z ich młodocianym synem.

Kilka ośrodków medialnych poinformowało, że Weiner zarejestrował się w ośrodku rehabilitacji, by po tym incydencie poddać się leczeniu uzależnienia od seksu.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e