Andrew Cuomo nominowany kandydatem Demokratów na stanowisko gubernatora stanu Nowy Jork

Demokraci wybrali swojego kandydata, który wystartuje w wyścigu o stanowisko gubernatora stanu Nowy Jork. Obyło się bez niespodzianek, nominację otrzymał aktualnie sprawujący tę funkcję, Andrew Cuomo.

Demokraci oficjalnie ogłosili nominacje dla Cuomo podczas konwencji odbywajacej się w Melville na Long Island. Tym samym będzie się on ubiegał o druga kadencję.

Andrew Cuomo ma 57 lat. Urodził się w Nowym Jorku. W latach 1997–2001 zasiadał w gabinecie prezydenta Billa Clintona jako sekretarz ds. mieszkalnictwa i rozwoju miast. Od 1 stycznia 2011 pełni urząd gubernatora stanu Nowy Jork.

Przemawiając do tłumu zebranych, Cuomo podsumował swoją pracę w ciągu ostatnich czterech lat. Wyraźnie podekscytowany podkreślił, że Empire State jest silniejszy i lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Gubernator został zaanonsowany przez burmistrza Billa de Blasio, który chwalili go za pragmatyczny stan umysłu i postępowe kierowanie stanem Nowy Jork.

Cuomo powiedział, że jego związek z burmistrzem i bliskie stosunki między administracją miasta i stanu są kluczem do sukcesu jego prac legislacyjnych.

„Starzejemy się Bill, starzejemy się. Ale jestem tak podekscytowany tym, co burmistrz robi w Nowym Jorku. Jestem podekscytowany naszą ralacją jaka jest między nami. Dzięki naszej przyjaźni i dobrym relacjom, stosunki miasta Nowy Jork ze stanem Nowy Jork są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej i to sprawia, że jestem rozentuzjazmowany” – powiedział Cuomo.

W środę, Cuomo przedstawił swojego ewentualnego zastepcę – kongreswoman . Obecny wicegubernator, porucznik Bob Duffy, postanowił nie ubiegać się o reelekcję.

Jeśli Cuomo zostanie ponownie wybrany, Hochul będzie pierwszą kobietą z partii Demokratycznej – stanowym pomocnikiem gubernatora od ponad 35 lat.

EJ
Zdjęcie: Wikipedia – foto Pat Arnow

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e