„Alter Ego” Patrycji Markowskiej złotą płytą

Najnowszy, szósty w dorobku artystycznym album Patrycji Markowskiej „Alter Ego” uzyskał złoty status.

Płyta „Alter Ego” pojawiła się na rynku 28 maja i od razu zyskała opinię najbardziej dojrzałego albumu nagranego przez artystkę. Również piosenkarka uważa to wydawnictwo za jedno z najważniejszych.

„Jest to najbardziej rockowa i najciekawsza płyta w moim dorobku. Pracowaliśmy z zespołem zamknięci w studiu w górach. Było trudno i pięknie. Efekty zaskoczyły nawet mnie samą” – opowiadała po wydaniu albumu Patrycja Markowska.

Wokalistka debiutowała w 2001 roku płytą pt. „Będę silna”. Później ukazały się albumy „Mój czas” (2003), „Nie zatrzyma nikt” (2005), „Świat się pomylił” (2007) oraz „Patrycja Markowska” (2010), z czego dwa ostatnie otrzymały status płyty platynowej.

Obecnie Patrycja Markowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej. Wiele jej utworów przez długi czas okupowało szczyty list przebojów. Patrycja ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień muzycznych m.in. Eska Music Awards w kategorii „Artystk Roku” (2008). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier, zdobyła Nagrodę Dziennikarzy i otrzymała Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku, piosenkę „Świat się pomylił” (2007).

Patrycja Markowska-2

Okładka płyty “Alter Ego”
Patrycja Markowska-Alter Ego

Album “Alter Ego” zawiera:
1 Piąte: nie odchodź
2 Alter Ego
3 Góra, dół, czuwanie, sen
4 Dzień za dniem
5 Nim się zamienisz w żart
6 Nanana (Wszystko gra)
7 Brak
8 Ocean
9 Wielokropek
10 Nie będzie wiosny
11. Bonus: Nie chcę wiedzieć nic (feat.Marcin Spenner)


Przygotował: Wojciech Maślanka
Zdjęcia: Materiały promocyjne EMI Music Poland

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e