Akcja “Dzwoń do Burmistrza” w sprawie zniżek na MetroCard

Organizacje popierające pomysł zniżek na przejazdy środkami masowego transportu dla nowojorczyków o niskich dochodach zwiększają wysiłki, by przekonać burmistrza Billa de Blasio do przeznaczenia milionów dolarów na dotowane MetroCards. Namawiają do telefonowania w tej sprawie do Ratusza lub wysyłania e maili.

Riders Alliance i Community Service Society of New York rozpoczęły w poniedziałek tygodniową akcję “Call the Mayor”. Na rogu 125th Street i St. Nicholas Avenue w Harlemie przedstawiciele tych organizacji zachęcali nowojorczyków, by włączyli się do niej.

Mają nadzieję, że zapełniona skrzynka e mailowa i poczta głosowa przekonana burmistrza do tego, by program Fair Fares znalazł się ostatecznie w budżecie na rok 2019.

“Przewodniczący Rady Miejskiej Corey Johnson wspiera Fair Fares, teraz potrzebujemy również burmistrza Billa de Blasio, aby także dołączył na pokład” – powiedziała Rebecca Bailin z Riders Alliance.

Bailin powiedziała, że dofinansowanie 50 – procentowej zniżki dotyczyłoby 800.000 mieszkańców Nowego Jorku żyjących na granicy ubóstwa lub poniżej tego poziomu. Wskazała, że osoby starsze, uczniowie i osoby niepełnosprawne otrzymują już zniżki.

“Nowojorczycy nie mogą czekać na podatek od Albany, który może nadejść, ale nie musi” – stwierdziła.

Burmistrz de Blasio powiedział, że pieniądze powinny pochodzić z proponowanego przez niego podatku od milionerów, który musiałby zostać zatwierdzony przez ustawodawcę stanowego.

Rada Miejska założyła w propozycji budżetowej 212 milionów dolarów na sfinansowanie obniżki opłat za MetroCard. Program ten nie był jednak częścią budżetu wykonawczego burmistrza Nowego Jorku, który w 2019 roku będzie opiewała na kwotę 89 miliardów dolarów.

“Burmistrz popiera Fair Fares” – powiedział w oświadczeniu Seth Stein, rzecznik prasowy de Blasio. “Ale uważa , że zamiast zmuszać pasażerów i nisko zarabiających nowojorczyków do płacenia rachunków za to, zniżka na przejazdy powinna być sfinansowana z podatku od milionerów” – dodał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e