Agenci federalni skonfiskowali w Nowym Jorku 154 funty heroiny

Agenci federalni poinformowali o przejęciu największego w historii stanu New York transportu heroiny, wartego co najmniej 50 mln dolarów. Heroina najprawdopodobniej została przemycona z Meksyku za pośrednictwem potężnego kartelu Sinaloa.

154 funty heroiny przechwycono w minioną niedzielę. Narkotyki znajdowały się w samochodzie i mieszkaniu w pobliżu ultra – ekskluzywnej okolicy Fieldston w Bronksie.

Podczas aresztowania przywódcy i trzech członków konsorcjum handlu narkotykami, przejęto również ponad 2 mln dolarów gotówki, które pochodzą od dostawców comiesięcznych przesyłek Sinaloa z Culiacan w Meksyku, gdzie znajduje się okryty niesławą kartel narkotykowy.

Jak poinformowali śledczy, większość sprzedawanej obecnie heroiny na Long Island i w pięciu gminach miasta trafia do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem Sinaloa, największej na świecie, najbogatszej organizacji handlarzy narkotyków. Część przejętej w niedzielę heroiny była prawdopodobnie przeznaczona dla dealerów niższego szczebla w Nassau i Suffolk.

Do zajęcia największej w historii stanu i czwartej w historii kraju ilości heroiny doszło po przeprowadzeniu całorocznego dochodzenia nowojorskiej prokuratury i DEA New York Drug Enforcement Task Force. Aresztowany został szef organizacji nielegalnego handlu narkotykami, Jose A. Mercedes, znany również jako “Hippie” oraz członek konsorcjum, Yenci Cruz. Obaj są oskarżeni o posiadanie i handlowanie substancjami kontrolowanymi.

Dwóch innych członków organizacji – syna Mercedesa, Jose Mercedesa Jr., i Juana Infante – aresztowano w listopadzie w ramach tego samego śledztwa.

W dniach poprzedzających niedzielną akcję, władze namierzyły rozmowy telefoniczne, w których sugerowano, że w weekend organizacja spodziewa się dużej dostawy heroiny.

Władze podjęły obserwację w okolicy West 251st Street w pobliżu Fieldston, gdzie mieści się mieszkanie wykorzystywane przez organizację jako miejsce, gdzie składowano narkoryki.

Śledzili kilka pojazdów, które jechały do New Jersey, a następnie z powrotem do dzielnicy Bronks. Znaleźli heroinę wewnątrz skrytki Kia Sorrento, auta należącego do Jose A. Mercedesa.

Ukrytą kieszeń, w której umieszczono heroinę odkryto także pod deską podłogową Chevy Suburban Yenci Cruza. Wewnątrz auta znajdowało się 70 prostokątnych kilkogramowych paczek heroiny opatrzonych etykietami „Rolex” oraz 24 tys. dolarów w gotówce.

Agenci także przeszukali kilka mieszkań związanych z grupą przestępczą. Wewnątrz jednego z nich znaleziono 2 miliony dolarów w gotówce schowane pod podłogą.
EJ
Zdjecie: DEA

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e