ABBA powraca po 35 latach

Po 35 latach przerwy ABBA powraca. Członkowie zespołu połączyli siły, by do powrócić studia i nagrać nowe piosenki dla rzeszy swoich fanów na świecie.

Legendarna szwedzka grupa pop odpowiedziała na prośby powtarzane przez dziesięciolecia przez ich fanów. Spotkali się ponownie, by nagrać dwie nowe piosenki. W piątek rano ogłosili, że po raz pierwszy od 35 lat napisali i nagrali dwa nowe utwory.

“Decyzja o kontynuacji ekscytującego projektu trasy Avatara miała niespodziewaną konsekwencję: wszyscy czuliśmy, że po 35 latach może być fajnie ponownie połączyć siły i wejść do studia nagrań. I tak było, i czas się zatrzymał, a my byliśmy tylko na krótkich wakacjach. Niezwykle radosne przeżycie!” – napisali w oświadczeniu członkowie zespołu.

Ujawnili tytuł jednej z piosenek – “I Still Have Faith in You”, która ma się pojawić w specjalnym programie NBC / BBC i zostanie wyemitowny w grudniu.
Grupa – w skład której wchodzą: Björn Ulvaeus, Agnetha Fältsko, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad – wskazała na brzmienie nowej muzyki, mówiąc: “Być może osiągnęliśmy pełnoletność, ale piosenka jest nowa”.
Grupa ABBA powstała w Szwecji w 1972 r. Ich działalność muzyczna przypada na lata 70. i początek lat 80. Nazwa zespołu jest akronimem utworzonym z pierwszych liter imion wokalistów.
ABBA uważana jest za jeden z bardziej znaczących na rynku oraz kasowych zespołów muzycznych w historii, sprzedał ponad 370 milionów płyt na całym świecie. W 1974 wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji z przebojem „Waterloo”, zapewniając Szwecji pierwsze zwycięstwo w historii konkursu W 1982 muzycy ogłosili zakończenie współpracy. Do ich największych hitów należą m.in.: “Mamma Mia”, “Knowing Me, Knowing You”, “Take A Chance On Me”,”The Winner Takes It All”, “Chiquitita”, “Thank You For The Music”, “The Winner Takes It All”, “S.O.S.”, “One Of Us”.

Poniżej zdjęcia z Muzeum grupy ABBA w Sztokholmie autorstwa Małgorzaty Tabat

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e