D. Trump: powołanie specjalnego prokuratora jest “polowaniem na czarownice”

Prezydent Donald Trump skomentował powołanie specjalnego, niezależnego prokuratora, który będzie nadzorował śledztwo w sprawie ewentualnych powiązań jego współpracowników w kampanii wyborczej z Rosjanami. Napisał na Twitterze, że jest to “największe w historii Ameryki polowanie na czarownice wycelowane w polityka!”

Donald Trump zareagował na nominację byłego dyrektora FBI Roberta Muellera na specjalnego prokuratora, który poprowadzi śledztwo w sprawie zarzutów o kontakty wpółpracowników Donalda Trumpa z Rosją w trakcie kampanii prezydenckiej, co mogło mieć wpływ na ostateczny ich wynik. Nazwał mianowanie przez Departament Sprawiedliwości specjalnego prokuratora “największym w historii Ameryki polowaniem na czarownice wycelowanym w pojedynczego polityka!”


W czwartek rano, stwierdził na Twitterze, że w kampanii Clinton i administracji Obamy miały miejsce nielegalne działania, a nigdy nie powoływano specjalnego prokuratora.


Nie przytoczył on jednak przykładów ani dowodów na domniemane działania niezgodne z prawem.
Robert Mueller ma 72 lata. W latach 2001 – 2013 pełnił funkcję prokuratora i dyrektora FBI zarówno w administracji George’a Busha, jak i Baracka Obamy. Był najdłużej urzędującym szefem FBI od czasów prezydenta Hoovera.

W zeszłym tygodniu, Trump zwolnił dotychczasowego dyrektora FBI Jamesa Comey’a. Prezydent powiedział, że nie jest on w stanie skutecznie zarządzać agencją. Comey sporządził notatkę, z której wynika, że prezydent Donald Trump poprosił go o zakończenie śledztwa w sprawie powiązań z Rosją jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa Michaela Flynna. Biały Dom temu zaprzecza.
W środę prezydent Trump powiedział, że spodziewa się szybkiego zakończenia sprawy, oświadczając jednocześnie, że już wielokrotnie mówił, że nie spisek między jego kampanią i jakąkowlwiek obcą stroną, nie miał miejsca.
Tymczasem komisja wywiadu w amerykańskim Senacie, wezwała Jamesa Comey’a do złożenia zeznań. Będzie on przesłuchany podczas otwartego i utajnionego spotkania.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e