Burmistrz De Blasio spotkał się z członkami gabinetu Donalda Trumpa

Burmistrz Bill de Blasio spotkał się w poniedziałek z dwoma członkami gabinetu prezydenta Donalda Trumpa, Sekretarzem Skarbu Stanu Stevenem Mnuchinem i Sekretarzem Departament Bezpieczeństwa Krajowego Johnem Kelly. Zgłosił obawy dotyczące polityki w zakresie opieki zdrowotnej, podatków i imigracji.

Rzecznik prasowy burmistrza, Eric Phillips, poinformował na Twitterze, że de Blasio zamierza zapytać Kelly’ego o incydent, do jakiego doszło w ubiegłym tygodniu szkole w dzielnicy Maspeth na Queensie. Dwaj federalni urzędnicy imigracyjni odwiedzili szkołę publiczną P.S. 58 w i pytali o jednego z czwartoklasistów. Zostali jednak odprawieni z kwitkiem.

Zgodnie z wytycznymi wydanymi w marcu przez burmistrza de Blasio i kanclerz Departamentu Edukacji Carmen Fariña, administratorzy szkół i funkcjonariusze bezpieczeństwa zostali pouczeni o zablokowaniu wejścia do szkół federalnym agentów imigracyjnych bez nakazu sądowego.

W poniedziałek, kanclerz Carmen Farińa odwiedziła szkołę, by uspokoić rodziców. “…nasze szkoły są bezpieczne, a nasze dzieci będą w najlepszym stopniu chronione” – powiedziała Farińa. Ponadto zapowiedziała, że wystosuje pismo do administratorów szkół, w którym doradzi im, by kontynuowali politykę przyjętą przez miasto.

Rzeczniczka USCIS powiedziała, że agenci nie “prosili o to, że chcą widzieć czy porozmawiać z uczniem”, ale próbowali potwierdzić jego rejestrację w szkole w ramach “administracyjnego dochodzenia”.
Bill de Blasio zamieścił na Twitterze wideo, w którym mówi o swoim spotkaniu z sekretarzem Johnem Kelly. Stwierdził, że mieli oni “dobrą, produktywną rozmowę”.
Rozmawiali o walce z terroryzmem i współpracy. Podjęli temat imigracji, szczególnie w Nowym Jorku. Burmistrz poinformował sekretarza Kelly’ego o spadku liczby przestępstw w mieście i coraz lepszej współpracy policji z lokalnymi społecznościami imigrantów. Stwierdził, że to rozmowa jest w toku. Wyraził swoje zadowolenie, że miał okazję przedstawić punkt widzenia miasta. Zaznaczył, że Kelly jest kimś, kto słucha i bardzo to docenia.

De Blasio spotkał się w poniedziałek także z Sekretarzem Skarbu Stevenem Mnuchinem. Ich rozmowa trwała 35 minut. De Blasio podziękował mu za “pomoc w uzyskaniu federalnego finansowania ochrony” Trump Tower, gdzie mieszka małżonka prezydenta Trampa – Melania wraz z ich synem Baronem.

“Rozmawialiśmy o wielu kwestiach, w tym o wpływie na Nowy Jork propozycji dotyczącej opieki zdrowotnej i reformy podatkowej, a także o ważnych kwestii, takich jak infrastruktura i co oznacza to dla przyszłość Nowego Jorku” – powiedział de Blasio w krótkim filmiku zamieszczonym na jego koncie na Twitterze.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e