Agenci imigracyjni odwiedzili SP 58 i pytali o ucznia czwartej klasy. Zostali odprawieni z kwitkiem

Dwóch federalnych urzędników imigracyjnych, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili szkołę publiczną w Queensie i pytali o czwartoklasistę, zostali odprawieni z kwitkiem, zgodnie z nową polityką Nowego Jorku, która zakazuje agentom wejścia do szkoły bez nakazu sądowego.

Rzecznik prasowy burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, w sobotę wieczorem ujawnił na Twitterze o czwartkowym incydencie, mówiąc, że burmistrz został “poinformowany” o sytuacji związanej z federalnymi agentami imigracyjnymi, którzy pojawili się w P.S. 58 w dzielnicy Maspeth na Queensie i pytali o ucznia czwartej klasy.
Jak poinformował na Twitterze rzecznik de Blasio Eric Phillips, szkoła odprawiła agentów.

Administratorzy szkół i funkcjonariusze bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi wydanymi w marcu przez burmistrza de Blasio i kanclerza Departamentu Edukacji Carmen Fariña, zostali pouczeni o zablokowaniu wejścia do szkół federalnym agentów imigracyjnych bez nakazu sądowego.

Protokoły zostały opracowane w odpowiedzi na wzmożone wysiłki na rzecz egzekwowania prawa imigracyjnego w skali kraju, do których zachęca prezydent Donald Trump. De Blasio przyrzekał w marcu, że zrobi wszystko, by działania federalne w zakresie imigracji nie szkodziły ani nie zagrażały mieszkańcom miasta.

Rzeczniczka ds. obywatelstwa i imigracji Anita Rios Moore powiedziała w niedziele, że dwaj urzędnicy USCIS odwiedzili szkołę w ramach administracyjnego dochodzenia dotyczącego wniosku o zasiłek imigracyjny.

“Choć wizyty w szkołach nie są rutynowe w tych okolicznościach, to nie są one bezprecedensowe” -napisała Moore w e-mailu do Newsday. “Muszę podkreślić, że celem wizyty było zweryfikowanie pewnych faktów dotyczących wpisu ucznia do wniosku o świadczenie imigracyjne. Oficerowie w żadnym razie nie prosili o to, by zobaczyć lub porozmawiać z uczniem, który nie był przedmiotem śledztwa administracyjnego”.

Carmen Fariña, zarządzająca nowojorskim wydziałem edukacji powiedziała, że dział “przyjrzał się temu incydentowi. Wspomniała też o dostarczanie szkołom dodatkowych informacji na temat przyjętego protokołu i większej liczby szkoleń.
“Wszyscy uczniowie, niezależnie od statusu imigracyjnego, są mile widziani w szkołach publicznych w Nowym Jorku, a rodzice powinni mieć pewność, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić uczniów, pracowników i rodziny” – powiedział Fariña.

Prezydent Queensu, Melinda Katz, oświadczyła, że jest “głęboko zaniepokojona i przerażona” doniesieniami o incydencie. Jednocześnie pochwaliła kadrę P.S. 58 za przestrzeganie właściwych protokołów.
“Żaden rodzic nie powinien martwić się o to, że nieupoważnione osoby lub jednostki docierają do ich dzieci podczas nauki”- powiedziała Katz. “Wszystkie szkoły muszą pozostać bezpieczną przestrzenią, gdzie bezpieczeństwo dzieci ma zasadnicze znaczenie”. Dodała, że szkoły w Queensie powinny być niedostępne dla federalnych agentów imigracyjnych”.


Foto: Google

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e