Kolejne fotoradary w strefach szkolnych w Nowym Jorku

Burmistrz Bill de Blasio naciska na prawodawców, by dali mu zielone światło na zainstalowanie setek fotoradarów w pobliżu miejskich szkół. Okazuje się, że sprawa zyskuje poparcie w stanowej legislaturze.

Ustawa przedstawiona w tym tygodniu przez demokratycznego senatora Jose Peraltę zezwoliłaby burmistrzowi Wielkiego Jabłka na zamontowanie w strefach szkolnych ok. 750 fotoradarów. Obecnie jest ich 140 .
Urządzenia byłyby zainstalowanie w miejscach oddalonych o pół mili od wejść do szkoły. Obecny limit to jedna czwarta mili.

Zgodnie z projektem, fotoradary działałyby 7 dni w tygodniu od 6:00 rano do 10:00 wieczorem.
Urząd Miasta byłby zobowiązany do ustawienia znaków ostrzegających o fotoradarach w promieniu 300 stóp od urządzenia.

“Obecność fotoradarów zmniejsza liczbę zbyt szybkich kierowców i liczbę zabitych osób” – powiedział de Blasio w oświadczeniu dla Daily News: “Rozwój programu, to sprawdzony sposób, aby ratować życie, przecież nie wymaga to zbytniego myślenia” – dodał.

W 2013 r. stan zatwierdził program pilotażowy, który umożliwił miastu zainstalowanie fotoradarów w 20 strefach szkolnych. Program, którego datę zakończenia zaplanowano w 2018 r., został rozszerzony rok później do 140 szkolnych stref.

Peralta powiedziała, że sytuacja “wygląda obiecująco” i głosowanie nad projekt ustawy o rozszerzeniu programu i jego przedłużeniu o kolejne pięć lat odbędzie się jeszcze w czerwcu, przed zakończeniem sesji legislacyjnej.

Montowanie fotoradarów jest częścią kampanii Vision Zero burmistrza de Blasio mającej na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych wśród pieszych.
Ja poinformował burmistrz de Blasio, do 31 marca w wypadkach drogowych w Nowym Jorku zginęło 46 osób, w tym 30 pieszych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e