Więźniarki oskarżają funkcjonariusza więziennictwa o molestowanie seksualne

Ofiary strażnika z Rikers Island oskarżają go o molestowanie seksualne. Twierdzą, że dawał im pieniądze i narkotyki za seks.

Jak donosi Daily News, oficer więziennictwa na wyspie Rikers został oskarżony o molestowanie seksualne dwóch więźniarek, którym płacił za seks gotówką i narkotykami.
O szczegółach opowiedziały odbywające karę więzienia kobiety, znane pod pseudonimami Jane Doe 1 i Jane Doe 2. Opisywały, jak oficer Benny Santiago rzekomo dręczył je w więzieniu dla kobiet Rose M. Singer Center.
Więźniarki pozwały miasto i Santiago w 2015 roku.

“Byłam wstrząśnięta jak diabli” – opowiadała Jane Doe 2 o tym, jak Santiago po raz pierwszy złożył jej propozycję w 2013 roku. “Ale po tym, jak doszłam do siebie po szoku, zapytałem go, co mi za to da” – mówiła. Santiago miał odpowiedzieć, że da jej to, czego chce. Po czym kobieta zaproponowała 100 dolarów, a on na to przystał.
Później Santiago zabrał ją do wolnej celi. „Jestem gotowa? Masz pieniądze? – zapytała.
Mężczyzna zapłacił jej za 20 – dolarówkami.

Daily News zaznacza, że Jane Doe 2 jest zarejestrowanym przestępcą seksualnym po przyznaniu się do winy za nielegalne wykorzystanie seksualne. Jest także skazana za oszustwo i kradzież.

Z kolei Jane Doe 1 zeznawała, że w zamian za seks, Santiago dał jej marihuanę w różowym balonie. Po kolejnych spotkaniach, miał jej też wręczyć tytoń. Przyznała się, że w latach 2006 – 2012 sprzedała kontrabandę innym więźniom.

Jak powiedziała Jane Doe1, podczas jednego z rzekomych spotkań, Santiago chwycił ją za ramię i zaprowadził do pokoju dziennego.
On “powiedział, żebym zajęła pozycję. Zajęłam pozycję, a on szorstko się do mnie odnosił, dusił mnie, chwycił moje włosy” – mówiła kobieta o napaści seksualnej.
Przepisy stanowe i federalne definiują kontakt seksualny między więźniami a personelem więzienia jako przestępstwo, bez względu na to czy strona wyraziła zgodę.

Jak ujawnia Daily News, Benny Santiago nadal pozostaje pracownikiem Departamentu Więziennictwa .
“DOC ma politykę zerowej tolerancji w odniesieniu do nadużyć seksualnych, a w DOC nie ma miejsca na złe traktowanie jakiegokolwiek więźnia” – powiedział rzecznik DOC.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e