Monthly Archives: January 2018

Port Authority o tymczasowych rozwiązaniach zapobiegających chaosowi na lotnisku JFK spowodowanemu warunkami pogodowymi

Chaos na lotnisku JFK, do jakiego doszło podczas niedawnej “burzy śnieżnej” nie powinien mieć miejsca, przyznaje Port Authority. Formalne dochodzenie w tej sprawie zajmie miesiące. Przedstawiono kilka tymczasowych rozwiązań, które miałyby zapobiec podobnym sytuacjom.

Międzynarodowe lotnisko JFK z trudem otrząsnęło się po śnieżycy, która miała miejsce 4 stycznia. Śnieg i niska temperatura spowodowały odwołanie setek lotów, zamarznięciu uległy maszyny w miejscach odbioru bagażu, doszło do zderzenia dwóch samolotów, a w terminalu 4 pękła rura i został on zalany wodą.

Polska: Jak się żyje babciom i dziadkom. Najważniejsze liczby

Prawie jedna czwarta ludności Polski to osoby po sześćdziesiątym roku życia. Przeciętne świadczenie emerytalne z ZUS wyniosło w 2016 r. 2205 zł. Z okazji Dnia Babci i Dziadka GUS przygotował najważniejsze informacje o polskich seniorach.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2016 r. 23,6 proc. ludności Polski stanowiły osoby po 60 roku życia. W tej grupie 30 proc. to osoby w przedziale 60-64 lata i 25 proc. w wieku 65-69 lat. Ponad 8 proc. to seniorzy w wieku ponad 85 lat.

Nowy wydział w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej poświęcony “sumieniu i wolności religijnej”

Administracja Donalda Trumpa ogłosiła w czwartek o powstaniu nowego wydziału w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej poświęconemu “sumieniu i wolności religijnej”, by ułatwić pracownikom służby zdrowia rezygnację z usług naruszających ich przekonania moralne lub religijne.

Grupy konserwatywne chwalą ten ruch, który jak podkreślają „podtrzymuje prawa usługodawców do wolności religijnej”.

Była przewodnicząca Rady Miasta dołącza do Latino Victory Fund

Była przewodnicząca Rady Miejskiej Melissa Mark-Viverito przybiera nową rolę.
Dołączyła do Latino Victory Fund.

Melissa Mark-Viverito będzie pełnić w Latino Victory Fund funkcję starszego doradcy.
Pomoże organizacji rekrutować liderów, pozyskiwać fundusze i zwiększać zaangażowanie społeczne.

Wystąpienie Prezydenta RP podczas Debaty Wysokiego Szczebla Rady Bezpieczeństwa ONZ

Prezydent RP Andrzej Duda przebywa w Nowym Jorku. W czwartek wziął udział w Debacie Wysokiego Szczebla Rady Bezpieczeństwa ONZ PL/ENG .
Wystąpienie Prezydenta RP

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. W tych regionach jest ich najwięcej

W latach 2014-2016 w porównaniu do lat 2013-2015 w sektorze przedsiębiorstw przemysłowych odnotowano wzrost udziału przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie o 1,4 p. proc. do 20,3%. W usługach natomiast wskaźnik ten zwiększył się o 3,9 p. proc. do 14,5%.

Biorąc pod uwagę wielkość przedsiębiorstw w 2016 r. największy odsetek podmiotów aktywnych innowacyjnie był wśród jednostek o liczbie pracujących 250 osób i więcej.

Orzeczenie dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa

Prezydencki lekarz wydał orzeczenie dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa, uznając go za fizycznie i psychicznie zdolnego do sprostania wyzwaniom głowy państwa.

Doktor Ronny Jackson, który od roku 2013 pełni funkcję lekarza amerykańskiego prezydenta, powiedział podczas konferencji w Białym Dom, że przeprowadził szczegółowe badania jego stanu zdrowia Donalda Trumpa, pierwsze odkąd objął on najwyższy urząd w państwie.

Cuomo przedstawi plan wprowadzenia opłat za przejazd przez niektóre części Manhattanu

Miasto Nowy Jork znajduje się wśród najbardziej zakorkowanych miast w kraju. Gubernator stanu Andrew M. Cuomo przedstawi w tym tygodniu plan przeciwdziałania przeciążeniu ruchu drogowego. Chce obciążyć finansowo kierowców za przejazd przez niektóre części Manhattanu o określonych porach dnia.

Podczas dorocznej prezentacji budżetu wykonawczego Cuomo ujawnił, że jego zespół w ramach inicjatywy Fix NYC, który w zeszłym roku pracował nad planem działania, by zwalczyć komunikacyjne korki wyda w piątek zalecenia i określi geograficzną “strefę cenową” dla kierowców w dzielnicy.

Blisko 25.000 mieszkań z czynszem poniżej rynkowej stawki w Nowym Jorku

Administracja Nowego Jorku sfinansowała w zeszłym roku prawie 25.000 mieszkań z czynszem poniżej rynkowej stawki, powiedział burmistrz Bill de Blasio. To rekordowa liczba, największa od prawie 30 lat.

Jak poinformował burmistrz de Blasio, w 2017 r. liczba “tanich domów” wyniosła 24 536, z czego około połowę z nich zamieszkują rodziny z rocznym budżetem poniżej 43 000 dolarów.

Siena College: Nowojorczycy na temat relacji rasowych i molestowania seksualnego w miejscu pracy

W poniedziałek ukazało się nowe badanie Siena College Research Institute, pokazujące opinie nowojorczyków na temat relacji rasowych i molestowania seksualnego w miejscu pracy. 74% osób z Nowego Jorku, które wzięły udział w sondażu stwierdziło, że molestowanie seksualne w miejscu pracy jest “poważnym problemem”. Tylko 39% mieszkańców Wielkiego Jabłka uważa, że relacje rasowe w stanie Nowy Jork są dobre lub doskonałe, a 43% twierdzi, że są poprawne, a 15% twierdzi, że nienajlepsze.

“Nowojorczycy mówią w 2018 r., w dniu Martina Luthera Kinga, że relacje między rasami są nieco lepsze niż w 2015 r., ale nie za dużo. 57 procent białych, 55 procent Latynosów i 71 procent czarnoskórych twierdzi, że stosunki rasowe są poprawne lub nienajlepsze” – powiedział w poniedziałek Steven Greenberg z Siena College.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e