Daily Archives: 05/19/2017

Zamieszany w skandal obyczajowy kongresman Anthony Weiner przyznaje się do winy

Zamieszany w skandal obyczajowy, były nowojorski kongresman Anthony Weiner przyznał się w piątek w sądzie federalnym do wysyłania nieprzyzwoitych wiadomości do małoletniej. Uznanie przez niego winy kończy tym samym aferę seksualną, która odegrała swą rolę w wyborach prezydenckich w ubiegłym roku. Został zarejestrowany jako przestępca seksualny.

Przed pojawieniem się przed obliczem sądu okręgowego w Nowym Jork, prowadząca sprawę sędzia Loretta Preska poinformowała, że 52 – letni Weiner zgodził się na to, że nie złoży apelacji w sprawie jakiegokolwiek wyroku więzienia trwającego 27 miesięcy lub mniej, w ramach ugody obrończej z prokuratorami federalnymi.

Rzeźba Siedzącej Baleriny w Rockefeller Center

Nadmuchiwana rzeźba olbrzymich rozmiarów baleriny zdobi centrum Rockefeller Center. Dzieło Jeffa Koonsa można podziwiać do 2 czerwca.

Nad fontanną Prometeusza, w miejscu, gdzie w okresie Bożego Narodzenia stoi znana na całym świecie nowojorska choinka, wzniesiono Siedzącą Balerinę (Seated Ballerina). Rzeźba z wykonana z nylonu, mierzy 45 stóp. Jej autorem jest Jeff Koons – amerykański artysta zajmujący się malarstwem i rzeźbą.

Polska: Boom w nieruchomościach. Deweloperzy chcą budować rekordowo dużo nowych mieszkań

W okresie czterech miesięcy 2017 r. aż o 37 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań – poinformował GUS.  

W okresie czterech miesięcy 2017 r. wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym na budowę 83440 mieszkań, tj. o 36,8% więcej niż 2016 r. (wobec wzrostu przed rokiem o 13,0%) – poinformował GUS.

Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 61846, tj. o 12,9% (wobec wzrostu przed rokiem o 10,5%).

Miliony czekają, zwycięzcy brak

W ubiegłym roku, padła na Manhattanie milionowa wygrana w New York Lotto. Niestety nikt się po nią jeszcze nie zgłosił. Niewiele czasu pozostało zwycięzcy na jej odebranie.

Zwycięski kupon zakupiono w Renu Corp Grocery and Tobacco Shop przy 158 Church Street na Manhattanie.

Osoba, która go nabyła, poprawnie wytypowała 6 liczb plus liczbę bonusową, co daje jej łączną kwotę 24 100 000 dolarów. Aby otrzymać wygraną, ma czas do 25 maja 2017 r., na to, by ją zgłosić. W przeciwnym razie kupon stanie się nieważny.

Mężczyzna, który wjechał w tłum na Times Square, postawiony w stan oskarżenia

Mężczyzna z Bronksu, który w czwartek wjechał swoją hondą w tłum na Times Square, zabijając jedną osobę i raniąc dwadzieścia dwie, został postawiony w stan oskarżenia, poinformowała nowojorska policja.

Richard Rojas, to 26 – letni weteran marynarki wojennej, wjechał w czwartek tuż przed południem swoją rozpędzoną bordowa Hondą Acord w tłum pieszych na nowojorskim Times Square. Śmierć poniosła 1 osoba, a 22 zostały ranne.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e