Daily Archives: 05/17/2017

Paul Ryan: Kongres potrzebuje faktów w sprawie notatki Comeya

Przewodniczący Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Paul Ryan powiedział, że niektórzy ludzie powinni unikać pośpiechu w osądzaniu prezydenta Donalda Trumpa. Jego komentarz dotyczy notatki zwolnionego przez niego w ubiegłym tygodniu dyrektora FBI, Jamesa Comeya o rzekomym nakłanianiu go przez prezydenta, by zaniechał on śledztwa w sprawie jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, Michaela Flynna.

„ Sądzę, że wiele ostatnio jest pogłosek, myślę więc, że wymaga to dokładnego zbadania” – powiedział Ryan. “Potrzebujemy faktów. Jest oczywiste, że są ludzie, którzy chcą zaszkodzić prezydentowi. Mamy jednak obowiązek sprawowania nadzoru niezależnie od tego, która z partii jest w Białym Domu. Oznacza to, że przed pośpiesznym osądem, najpierw pozyskamy wszystkie istotne informacje”.

Były szef FBI sporządził notatkę ze spotkania z prezydentem Trumpem, który miał go poprosić o zakończenie śledztwa generała Flynna

Zwolniony w ubiegłym tygodnniu szef FBI James Comey sporządził notatkę, z której wynika, że prezydent Donald Trump poprosił go o zakończenie śledztwa w sprawie powiązań z Rosją jego byłego doradcy ds. bezpieczeństwa Michaela Flynna. Biały Dom temu zaprzecza.

Comey mógłby stworzyć ślad na papierze, by udokumentować nieprawidłowe zachowanie Trumpa, mówią źródła, na które powołuje się New York Times.

Dyrektor FBI James Comey napisał w lutym notatkę, że Donald Trump sugerował mu zamknięcie śledztwa w sprawie rosyjskich powiązań Michaela Flynna – byłego doradcy prezydenckiego ds. bezpieczeństwa, poinformował New York Times.

Mniej nowojorczyków żyje w ubóstwie

Zgodnie z nowym raportem Office for Economic Opportunity, po raz pierwszy od czasu Wielkiej Recesji, w Nowym Jorku jest mniej mieszkańców żyjących w ubóstwie.

W raporcie zawarto dane z lat 2005-2015. Stwierdzono w nim, że wskaźnik ubóstwa spadł w 2015 r. do 44,2 procent. Rok wcześniej wynosił 45,1 procent. To największy spadek od lat, pierwszy znaczny spadek rok do roku od czasu kryzysu finansowego w 2008 r.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e