Daily Archives: 05/15/2017

Trump wyjawił Rosjanom informacje o najwyższym stopniu wrażliwości

Prezydent Donald Trump miał ujawnić ministrowi spraw zagranicznych Rosji wysoce poufne informacje, narażając na niebezpieczeństwo kluczowe źródło amerykańskiego wywiadu o ISIS. Do ich spotkania doszło w ubiegłym tygodniu w Białym Domu.

Według Washington Post, informacje przekazane przez Trumpa, pochodzące od amerykańskiego partnera za pośrednictwem wywiadu o najwyższym stopniu wrażliwości są tak delikatne, że szczegóły zostały utajnione przed sojusznikami Stanów Zjednoczonych, a nawet trzymano je w sekrecie przed większą częścią amerykańskiego rządu.

Agenci imigracyjni odwiedzili SP 58 i pytali o ucznia czwartej klasy. Zostali odprawieni z kwitkiem

Dwóch federalnych urzędników imigracyjnych, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili szkołę publiczną w Queensie i pytali o czwartoklasistę, zostali odprawieni z kwitkiem, zgodnie z nową polityką Nowego Jorku, która zakazuje agentom wejścia do szkoły bez nakazu sądowego.

Rzecznik prasowy burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio, w sobotę wieczorem ujawnił na Twitterze o czwartkowym incydencie, mówiąc, że burmistrz został “poinformowany” o sytuacji związanej z federalnymi agentami imigracyjnymi, którzy pojawili się w P.S. 58 w dzielnicy Maspeth na Queensie i pytali o ucznia czwartej klasy.

MTA uczy zasad savoir-vivre

MTA rozpoczyna nową kampanię, która ma ułatwić podróżowanie osobom starszym,  z ograniczoną sprawnością ruchową, rodzicom z dziećmi i kobietom ciężarnym. Wprowadza znaczki „Dziecko na pokładzie” i „Proszę ustąp mi miejsca”. Miejski przewoźnik chce przypomnieć pasażerom, że należy zrezygnować ze swojego miejsca siedzącego w środkach komunikacji miejskiej na rzecz bardziej potrzebujących.

MTA rozprowadza wśród kobiet w ciąży, osób starszych, czy niepełnosprawnych jasnożółte znaczki z dwoma komunikatami: “Baby on Board” (Dziecko na pokładzie) i “Please Offer Me a Seat” (Proszę ustąp mi miejsca). MTA zaznacza, że gdy pasażerowie zobaczą taki znaczek, muszą ustąpić miejsca osobie, która go posiada.

NASA opóźnia wystrzelenie rakiety na Księżyc

Zgodnie z oświadczeniem NASA, wystrzelenie rakiety o wartości 23 miliardów dolarów, która miałaby poruszać się wokół Księżyca, zostało opóźnione do 2019 r. Misja ta pomogłaby w umieszczeniu w przyszłości ludzi na Marsie.

NASA planowała wystrzelić rakietę Space Launch System (SLS) w listopadzie 2018 r. z Centrum Kosmicznego Kennedy’ego na Florydzie. To część planów badań kosmicznych amerykańskiej agencji kosmicznej. SLS została stworzona jako najpotężniejsza rakieta, jaką kiedykolwiek zbudowano, zastąpiłaby wycofany Space Shuttle i zabrałaby astronautów NASA dalej niż kiedykolwiek wcześniej.

Rady: zmieniaj login i PIN tak często, jak się da. Nie otwieraj załączników do podejrzanych maili

Operacje bankowe w sieci najlepiej przeprowadzać z jednego komputera, trzeba zmieniać co jakiś czas loginy i PIN-y.

Warto o tym przypominać, ponieważ w ostatnich latach odsetek posiadaczy konta bankowego wzrósł w największym stopniu wśród najstarszych Polaków, korzystających z Internetu z mniejszą swobodą niż ich wnukowie.

Kolejny sąd apelacyjny rozważy zniesienie prezydenckiego zakazu podróżowania do USA obywateli z krajów muzułmańskich

Prawnicy rządowi próbują przekonać federalny sąd apelacyjny do przywrócenia dekretu prezydenta Donalda Trumpa dotyczącego zakazu podróżowania do USA obywateli z krajów muzułmańskich. Po raz kolejny muszą się liczyć z wieloma pytaniami dotyczącymi tego, czy miał on na celu dyskryminację muzułmanów.

Panel trzech sędziów 9. Amerykańskiego Okręgowego Sądu Apelacyjnego zaplanował wysłuchanie argumentów w Seattle w sprawie pozwu złożonego na Hawajach, kwestionującego zakaz, który wstrzymałby program przyjmowania uchodźców w kraju i tymczasowo zakazał wydawania nowych wiz dla obywateli Iranu, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii I Jemenu.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e