Daily Archives: 05/04/2017

Bo Dietl nie wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Jorku jako kandydat Republikanów

Bo Dietl, były detektyw NYPD i osobowość telewizyjna, nie weźmie udziału w wyścigu o fotel burmistrza Nowego Jorku jako kandydat republikański. Mimo wszystko, będzie się ubiegał o najwyższy urząd w mieście.

Szefowie pięciu okręgów w mieście uznali, że Dietl, który nie jest zarejestrowanym Republikaninem, nie zyskał poparcia i nie otrzyma tzw. „Wilson Pakula authorization” – upoważnienia wydawanego przez partię polityczną osobie ubiegającej się o stanowisko publiczne w stanie Nowy Jork, które umożliwia niezarejestrowanemu kandydatowi udział w prawyborach jako osoba reprezentującą tę partię.

Izba Reprezentantów przegłosowała projekt ustawy GOP o uchyleniu Obamacare

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przegłosowała w czwartek projekt ustawy GOP o uchyleniu Affordable Care Act (Obamacare) i zastąpieniu go nowym planem opieki zdrowotnej. To duże zwycięstwo legislacyjne prezydenta Donalda Trumpa. Jednak GOP czeka jeszcze ciężka batalia w Senacie.

Republikanie uzyskali wystarczające poparcie, by przyjąć ustawę uchylającą sztandarową reformę służby zdrowia prezydenta Baracka Obamy i zastąpić ją swoim planem opieki zdrowotnej.
Za jej przyjęciem głosowało 217 członków Izby Reprezentantów, 213 było przeciw. Żaden z Demokratów nie zagłosował za przyjęciem projektu ustawy.

Amtrak zaplanował naprawy na Penn Station. Podróżnych czekają problemy w funkcjonowaniu kolei

Osoby dojeżdżające koleją, które niedawno zmagały się z opóźnieniami i anulowaniem kursów pociągów, związanymi z awariami urządzeń, czekają kolejne problemy. Zakłócenia w funkcjonowaniu lokalnej kolei będą spowodowane naprawami, jakie Amtrak zaplanował na Penn Station w Nowym Jorku.

Prace zaplanowano w okresie od 7 do 25 lipca, a następnie między 4 a 28 sierpnia. Będzie miało to znaczący wpływ na świadczenie usług transportowych.

Uliczne punkty gastronomiczne mogą być wkrótce oceniane zgodnie z systemem literowej klasyfikacji, tak jak restauracje

Uliczne punkty gastronomiczne, tzw. food trucks w Nowym Jorku mogą wkrótce zostać poddawane wnikliwym kontrolom przez inspektorów departamentu zdrowia. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych restauracji, przyznawane byłyby im oceny, zgodnie z systemem literowej klasyfikacji. Sprawą zajmie się Rada Miasta.

Food trucki są częścią krajobrazu miasta. Serwują „szybkie dania”, takie jak hot-dogi, hamburgery, kawę, ciastka itp.
Radna miejska reprezentująca dzielnicę Queens, Karen Koslowitz przedstawiła propozycję przepisów rozszerzających system klasyfikacji jadłodajni o mobilne punkty gastronomiczne.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e