Daily Archives: 04/11/2017

Cuomo i Christie wzywają do przeprowadzenia niezależnego przeglądu infrastruktury Amtrak

Gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo i New Jersey Chris Christie wzywają do przeprowadzenia niezalenego przeglądu infrastruktury Penn Station. W ostatnich tygodniach na stacji doszło do dwukrotnego wykolejenia pociągu, co spowodowało ogromne opóźnienia i problemy dojazdem do pracy codziennych pasażerów Amtrak.

W liście do dyrektora generalnego Amtrak Charlesa “Wick” Moormana i Dyrektora Wykonawczy Federalnej Sieci Kolejowej (Federal Railroad Administration, FRA), Patricka Warrena, Cuomo i Christie stwierdzili, że wykolejenie się pociągu i poważne zakłócenia w obsłudze na wiekowej stacji kolejowej na Manhattanie uwypukliły “potrzebę pełnego przeglądu Infrastruktury Amtrak i protokołów obsługi technicznej “.

Czy Donald Trump Jr. pójdzie w ślady ojca i zostanie politykiem?

Czy Donald Trump Jr. pójdzie w ślady ojca i zostanie politykiem? Najstarszy syn prezydenta USA nie wyklucza, że w przyszłości wystartuje w wyborach. Nie będzie jednak kandydatem na stanowisko gubernatora Nowego Jorku w przyszłym roku.

W poniedziakowym wywiadzie dla AP, Donald Trump Jr. kategorycznie zaprzeczył wszelkim spekulacjom, że może w przyszłym roku stawić czoła obecnemu gubernatorowi Nowego Jorku Andrew Cuomo.

“Nie wystartuję w 2018 roku” – powiedział Trump w swoim pierwszym publicznym komentarzu dotyczącym jego ewentualnego kandydadowania na gubernatora stanu.

Udział krajów członkowskich w unijnym PKB: Niemcy na 1. miejscu, Polska – na 8.

Polska wytworzyła 2,9 proc. unijnego PKB, Niemcy – ok. 21 proc., a strefa euro – ponad 72 proc., podał Eurostat.

Jak wynika z poniedziałkowego komunikatu europejskiego urzędu statystycznego, w 2016 r. produkt krajowy brutto (PKB) Unii Europejskiej (w cenach bieżących) wyniósł 14,8 bln euro. Ponad połowę z tego wygenerowały trzy państwa członkowskie: Niemcy, Wielka Brytania i Francja.

Portal nt migracji. Urząd ds. Cudzoziemców uruchomił portal o migracjach

Migracje.gov.pl to adres, pod którym można znaleźć odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące statystyk i liczb związanych z imigracją do Polski. Portal został przygotowany przez Urząd do Spraw Cudzoziemców w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Na stronie znajdują się m.in. aktualne dane z zakresu legalizacji pobytu i udzielania cudzoziemcom ochrony międzynarodowej oraz mapa polskich służb migracyjnych. Dane udostępnione na portalu są aktualizowane codziennie. Jest to więc miejsce gdzie można śledzić bieżące oraz historyczne trendy migracyjne w Polsce.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e