Daily Archives: 04/06/2017

Czy fundusze na projekty transportowe w Nowym Jorku znajdą się w planie prezydenta Trumpa?

Nie jest jasne, czy fundusze na duże projekty transportowe w Nowym Jorku znajdą się w planie prezydenta Donalda Trumpa dotyczącego odbudowy amerykańskiej infrastruktury i opiewającego na bilion dolarów.

Przyszłość metra Second Asvenue może być zagrożona. W wywiadzie dla New York Times, prezydent Trump powiedział, że nie ma pewności, czy zostaną przeznaczone pieniądze na dalszą rozbudowę Second Asvenue i czy znajdą się fundusze na powstanie tunelu kolejowego pod rzeką Hudson.

Guberator Christie nakazuje NJ Transit wstrzymać płatności na rzecz Amtrak

Gubernator Chris Christie nakazał NJ Transit wstrzymuje płatności na rzecz Amtrak po wykolejeniu pociągu na Penn Station. Czwarty dzień z rzędu na stacji panuje chaos. To już drugi taki incident w ostatnim czasie.

W liście do prezesa Amtrak, Christie napisał, że zwrócił się do New Jersey Transit, by zatrzymano fundusze, dopóki niezależna kontrola nie sprawdzi, czy Korytarz Północno-Wschodni jest naprawiony. “Amtrak nie traktuje poważnie swoich obowiązków i nie wykorzystał znacznych funduszy NJ TRANSIT na właściwą konserwację tych własności, które są absolutnie niezbędne dla ich klientów”.- napisał Christie.
Urzędnicy New Jersey Transit obwiniają Amtrak za problemy na stacji Penn Station, które mają silny wpływ na ruch w godzinach szczytu w węźle komunikacyjnym.

Znowu awans. Polska coraz bliżej pierwszej dziesiątki rankingu FIFA

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała o jedną pozycję i zajmuje 11. miejsce w rankingu FIFA. Tak wysoko sklasyfikowana nie była nigdy wcześniej. Do zmian doszło też na szczycie. Brazylia wyprzedziła Argentynę, a trzecie miejsce nadal zajmują Niemcy.

Polacy po wyjazdowym zwycięstwie z Czarnogórą (2:1) w eliminacjach mistrzostw świata 2018 wciąż wyprzedzają m.in. Włochy, Walię, Anglię oraz Urugwaj, który w poprzednim notowaniu był dziewiąty. Z rywali biało-czerwonych w grupie A eliminacji MŚ wciąż najwyżej sklasyfikowana jest Rumunia, która obniżyła “loty” o osiem pozycji i jest 47.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e