Daily Archives: 04/05/2017

Cena za licencję na żółtą taksówkę w Nowym Jorku najniższa od lat

Licencja na żółtą taksówkę w Nowym Jorku osiągnęła najniższą cenę od lat. Za tzw. „medallion” trzeba było zapłacić jedna piątą tego, co zaledwie cztery lata temu.

Nowe pozwolenia na prowadzenie żółtych taksówek w Wielkim Jabłku, które są ikoną tego miasta, były sprzedawane w ubiegłym tygodniu za 241.000 dolarów. Jeszcze kila lat temu, trzeba było zapłacić za medalion 1 milion dolarów. W 2013 r. niektóre medaliony sprzedano nawet za ponad 1,3 miliona dolarów. Medalion, to wydawana przez miasto licencja na zółtą taksówke. Dla porównania, w latach 30. koncesja kosztowała jedynie 10 dolarów.

Akcja poszukiwania przestępców i imigrantów: w stanie Nowy Jork zatrzymano 31 osób

Federalni urzędnicy imigracyjni poinformowali, że 31 cudzoziemców zostało zaaresztowanych w ostatnich dniach w mieście Nowy Jork, na Long Island i w północej części stanu.

Jak podaje NY1, w Wielkim Jabłku zatrzymano łącznie 15 osób, sześć w Queensie, pięć w Bronksie, trzy w Brooklynie, a jedną w Manhattanie.

Aresztowania były częścią akcji poszukiwania przestępców i imigrantów. Przeprowadzono je od soboty do poniedziałku.

Demograf: liczba małżeństw w Polsce będzie się zmniejszać

Liczba małżeństw w Polsce będzie się zmniejszać, bo najpopularniejszy wiek zawierania związków małżeńskich osiągają coraz mniej liczne roczniki urodzone w latach 90. Typowy wiek wstępowania w związki małżeńskie jest obecnie o pięć lat wyższy niż w końcówce lat 80.; wynosi 29 lat w przypadku mężczyzn i 27 lat wśród kobiet – mówi demograf prof. Piotr Szukalski z UŁ.

W ostatnich kilku latach liczba zawieranych w Polsce małżeństw utrzymuje się na stabilnym poziomie 180-190 tys. rocznie. Jednak na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza widoczne były znaczące zmiany liczby nowo zawieranych małżeństw, które przede wszystkim odzwierciedlały czynnik kohortowy, czyli zmieniającą się wyraźnie w przeszłości liczbę urodzeń.

Zniżki na przejazdy masowym transportem dla nowojorczyków o niskich dochodach?

Rada Miasta Nowy Jork zaproponowała przeznaczenie milionów dolarów na dotowane MetroCards dla nowojorczyków o niskich dochodach. Uzwzględniono też fundusze na rozwój sieci Citi Bike we wszystkich pięciu dzielnicach miasta.

Rada chce przeznaczyć 50 mln dolarów na pilotażowy program inicjatywy “Fair Fares”, która powstała z myślą o mieszkańcach żyjących poniżej granicy ubóstwa, korzystających z transportu publicznego.

W ramach programu pilotażowego, dotacja ta byłaby ograniczona w stosunku do studentów z CUNY, którzy spełniają wymogi dotyczące dochodów, około 72.700 nowojorczyków.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e