Category Archives: Aktualności

Wzrosła liczba policjantów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych

W 2016 r. w USA wzrosła liczba policjantów, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków służbowych – wynika z najnowszego raportu FBI.

W ubiegłym roku podczas wykonywania obowiązków służbowych zginęło 118 funkcjonariuszy organów ścigania. 66 funkcjonariuszy policji zginęło z rąk przestępców, a 55 poniosło przypadkową śmierć.

Nowy Jork numerem jeden w dziedzinie efektywności energetycznej

Zgodnie z najnowszym raportem, Nowy Jork jest numerem jeden w dziedzinie efektywności energetycznej. Miasto, które nigdy nie zasypia, jest częścią stanu, który najlepiej wykorzystuje swoją energię.

Wszyscy dobrze wiemy, że energia jest kosztowna. W rzeczywistości to jeden z największych domowych wydatków dla amerykańskich konsumentów. Zgodnie z amerykańskim Departamentem Energii przeciętna rodzina w Stanach Zjednoczonych płaci co najmniej 2.000 dolarów rocznie na ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń, co stanowi ponad połowę wszystkich rachunków. W 2016 roku przeciętny konsument wydał kolejne 1.900 dolarów na paliwo i olej napędowy, chociaż suma ta oznacza redukcję kosztów w ostatnich latach.

Większość Polaków woli płacić bezgotówkowo kartą i smartfonem


Większość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki. Cenione są za innowacyjność, wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania. To konkluzje badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”. Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie.

Bezgotówkowe formy płatności podbiły serca Polaków. W ich portfelach jest już niemal 38 mln kart, z czego 78 proc. – niemal 30 mln – to karty zbliżeniowe. 5 mln Polaków płaci smartfonem, zaś przelewy internetowe stały się już codziennością. Według danych Krajowej Izby Rozliczeniowej, roczna wartość takich operacji sięgnęła 4,5 bln zł.

W 2050 r. Polska będzie mieć tylko 50 proc. udziału węgla w produkcji energii

Do roku 2050 r. będziemy mieli tylko 50 proc. udziału węgla w produkcji energii; nie musi być przy tym redukcji wydobycia węgla – powiedział w środę we Wrocławiu minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Tchórzewski wziął udział we Wrocławiu w III Kongresie Energetycznym. Minister przypomniał, że od półtora roku trwają negocjacje z Komisją Europejską ws. rynku mocy. Minister energetyki powiedział, że w Polsce energetyka konwencjonalna musi się rozwijać. „Elektrownie muszą być budowane, by uzupełnić energetykę odnawialną” – powiedział Tchórzewski.

Trump odrzuca „dofinansowanie” firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne

Zaledwie dzień po tym, jak prezydent Donald Trump mówił, że osobiście zachęcał obie partie do negocjacji, odrzucił on zawarte w środę dwustronne porozumienie dotyczące opieki zdrowotnej.

Senatorzy Lamar Alexander (R-Tenn) i Patty Murray (D-Wash), spędzili wiele tygodni pracując nad projektem, który miał na celu stabilizację rynków ubezpieczeniowych w ramach Obamacare, gwarantując podział kosztów zniżek (CSR), które ostatnio prezydent Trump wstrzymał.

Grupy społecznościowe w obronie czarnoskórych i Latynosów w bazie danych dotyczących gangów

Grupy społecznościowe wzywają federalnych i miejskich funkcjonariuszy organów ścigania, by pozbyli się swoich baz danych dotyczących gangów, twierdząc, że niesprawiedliwie obierają za cel czarnoskórych i latynoskich nowojorczyków.

Informacje, które dotyczą oznakowanych znanych wcześniej lub podejrzanych członków gangów, często są udostępniane agencjom federalnym. Krytycy zarzucają organom ścigania, że ludzie nie muszą nawet popełnić przestępstwa, by znaleźć się na liście, a wielu nawet nie wiedziało, że ujęci na niej.

Oprah Winfrey: Nie wystartuję w wyborach prezydenckich

Potentatka medialna Oprah Winfrey ucięła wszelkie spekulacje na temat jej ewentualnego startu w wyborach prezydenckich w 2020 roku w środowym wywiadzie dla “CBS This Morning”.

“Nie będę się ubiegać o stanowisko w jakimkolwiek urzędzie” – powiedziała Winfrey po tym, jak prowadząca program Gayle King żartowała o zawężeniu jej listy kandydatów na wiceprezydenta.
„Ludzie o to pytają cały czas” – odparła King. “Nawet teraz zaczynam myśleć, że zasady wyścigu prezydenckiego zmieniły się”.

Zestawienie 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes

Zgodnie z zestawieniem 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes, prezydent Donald Trump stracił w ubiegłym roku 600 milionów dolarów netto, plasując się tym samy o 92. miejsca niżej w zestawieniu niż przed rokiem.

W zeszłym roku Donald Trump zajmował 156. pozycję na liście najbogatszych Amerykanów teraz jest 258. Szacunkowa wartość netto majątku Trumpa wynosi 3,1 mld USD. Amerykański prezydent dzieli 258. pozycję z założycielem firmy Snapchata 27 – letnim Evanem Spiegelem.

Prezentacja książki Anny i Janusza Skowronów

Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ zaprasza na prezentację nowej książki Anny i Janusza Skowronów pt.”Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie” połączonej z pokazem krótkich filmów.

Sobota, 21 października 2017, godz. 18:00

Nowy zakaz podróżowania do USA zablokowany przez sąd

Sędzia federalny na Hawajach zablokował najnowszą wersję zakazu podróżowania do USA, kilka godzin przed jego wejściem w życie.

Decyzja sędziego okręgowego Derricka K. Watsona na Hawajach z pewnością zostanie zaskarżona, ale tymczasem administracja nie może ograniczyć wjazdu osób z sześciu z ośmiu krajów objętych zakazem.
Miał on zostać wprowadzony w życie we wczesnych godzinach porannych w środę.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e