Category Archives: Aktualności

Miasto podejmie kroki, by zwiększyć bezpieczeństwo w nowojorskich szkołach

W lipcu ubiegłego roku, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio odpowiedział ustawodawcom stanowym, że niepraktyczne jest przypisywanie uzbrojonych oficerów do patrolowania wszystkich 1400 miejskich budynków szkolnych. Wskazał na gigantyczne koszty 1,2 mld dolarów. W czwartek, de Blasio szczegółowo opisał plan miasta, by zabezpieczyć uczniów przed przemocą w szkołach.

“Dodanie uzbrojonego policjanta do każdego budynku szkolnego spowodowałoby ogromne obciążenie budżetowe miasta. Zakładając, że uzbrojony oficer został rozmieszczony w taki sam sposób, jak szkolni agenci bezpieczeństwa, w około 1400 szkół, koszt tej propozycji szacowany jest na 1,2 miliarda dolarów rocznie ” – napisał Bill de Blasio w liście w czerwcu zeszłego do senatorów Simchy Feldera z Brooklynu i Andrew Lanzy z Staten Island.

MTA notuje spadek podróżujących nowojorskim metrem

Drugi rok z rzędu spada liczba pasażerów nowojorskiego metra. Powodem są zatłoczone pociągi, powszechne opóźnienia i niekończące się awarie.

Według danych przedstawionych na posiedzeniu MTA Transit Committee, że w zeszłym roku odnotowano 1,727 mld podróży nowojorskim metrem. To o około 30 milionów mniej niż w 2016 roku. Wtedy z usług najważniejszego środka transportu w mieście skorzystało 1,756 mld podróżnych. MTA odnotowała pierwsze spadki podróży metrem w 2016 r., po raz pierwszy od 2009 r. A jeszcze w 2015 r. liczba przejazdów była na rekordowy poziomie – 1,762 mld.

Sprawdź, kiedy dostaniesz zwrot podatku

Sezon rozliczeń podatkowych w pełni. Wielu podatników swoje rozliczenie roczne ma już za sobą, inni zaś dopiero się do tego przymierzają. Departament stanu ds. podatków i finansów zachęca nowojorczyków do skorzystania z możliwości sprawdzenia, kiedy mogą spodziewać się zwrotu podatku.

Na stronie internetowej departamentu stanu ds. podatków i finansów można samodzielnie sprawdzić za pośrednictwem internetu aktualny stan  realizacji zwrotu podatku z zeznania podatkowego. 

Jessica i Michael najpopularniejszymi imionami wśród “millenialsów”

Jeśli jesteś z pokolenia wyżu demograficznego z lat 80. i 90. XX wieku, tzw. „millenials” istnieje bardzo duża szansa, że masz na imię Jessica lub Michael, twierdzą eksperci z Nameberry.

Nameberry to strona stworzona przez ekspertki Pamelę Redmond Satran i Lindę Rosenkrantz, współautorki dziesięciu przełomowych książek o imionach dzieci, szeroko cytowanych na całym świecie. Zawiera autorytatywną bazę danych o 50 000 imionach, stworzoną przez dwie dekady.

Portal spisał imiona wszystkich dzieci urodzonych od 1982 r. do 2004 r., które można zaliczyć do grona „millenialsów”.

Oskarżenia dla firmy dominującej na nowojorskim rynku w branży holowniczej

Prokurator okręgowy na Manhattanie Cyrus Vance poinformował o usunięciu z rynku nielegalnego przedsiębiorstwa, które dominowało w mieście w branży holowniczej. Ponad tuzin osób i firm, w tym Tow-arrific Inc. we Wschodnim Harlemie zostało oskarżonych, m.in. za korupcję, planowanie oszustwa i konspirację.

Oskarżonym, kierowanym przez Daniela Steinnegera zarzuca się nieuczciwe kupowanie różnych firm holowniczych, a wszystko to w celu uzyskania jak największej liczby miejsc na liście rotacyjnej prowadzonej przez NYPD.
Lista ta została stworzona w taki sposób, by zapewnić prace dla wszystkich firm holowniczych i dzielić ją sprawiedliwie i równo po każdym wypadku.

Narażeni młodzi. Młodzież jest szczególnie narażona na idee ekstremistyczne

Bezprecedensowe rozprzestrzenienie się terroryzmu wymaga walki z ekstremizmem wśród młodzieży, narażonej na “najbardziej zacofane idee” – oświadczyli przebywający w Egipcie przedstawiciele władz lokalnych UE i pozostałych krajów basenu Morza Śródziemnego.

W środę w Gizie rozpoczęło się doroczne spotkanie lokalnych władz z państw Unii Europejskiej oraz Afryki Północnej i Bliskiego Wchodu w ramach powołanej przez Komitet Regionów UE inicjatywy ARLEM. W tym roku koncentruje się ono na roli władz lokalnych w zapobieganiu radykalizacji wśród młodzieży, migracji i ochronie kobiet przed przemocą.

Kobiety ofiarami. Raport Komitetu Regionów: rośnie przemoc wobec kobiet

Niepokoje polityczne, konflikty i migracje spowodowały wzrost liczby przypadków przemocy wobec kobiet, z których większość jest całkowicie nieudokumentowana – alarmuje Europejski Komitet Regionów.

Jak zauważają autorzy przygotowanego przez Komitet Regionów raportu, przemoc wobec kobiet i dziewcząt jest jednym z najczęstszych naruszeń praw człowieka na świecie.

Uczniowi, rodzice, nauczyciele apelowali do prezydenta Trumpa o działania przeciwko przemocy z użyciem broni

Donald Trump wysłuchał w środę z ust uczniów, rodziców, nauczycieli bolesnych historii dotyczących strzelanin w amerykańskich szkołach. Łamiącymi się głosami apelowali do prezydenta, by odłożył politykę i uchronił amerykańskie dzieci w wieku szkolnym przed plagą przemocy z użyciem broni.

W obliczu tragedii, do której doszło w szkole średniej w Parkland na Florydzie, gdzie były uczeń zastrzelił 17 osób, Trump zadeklarował działania, mówiąc: “Nie chcemy, aby inni przeszli przez ten rodzaj bólu, przez który wy przeszliście”.

Syrop klonowy z certyfikatem Nowego Jorku

Nowojorscy urzędnicy mają nadzieję, że amatorzy syropów klonowych będą brali przy ich zakupie przede wszystkim te, które zostały wyprodukowane na rynku lokalnym. Empire State wprowadza certyfikat dla firm potwierdzający wyprodukowanie produktu w stanie Nowy Jork.

„New York State Grown and Certified” ma być sposobem na pobudzenie zainteresowania lokalnymi producentami.

Kieliszek wina dziennie receptą na długowieczność

Od dawna naukowcy próbują zdefiniować uniwersalną receptę na długie życie. Najnowsze badania wskazują, że sekretem może być codzienne picie alkoholu.

Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia, odwiedzanie egzotycznych gorących źródeł w celu oczyszczenia ciała – wielu rzeczy już próbowano, by zapewnić sobie długowieczność.
Jednak badanie wykazało, że kluczem do osiągnięcia wieku 90 lat może być kilka kieliszków alkoholu na noc i przybranie kilku dodatkowych kilogramów.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e