Category Archives: Aktualności

Eksplozja na Manhattanie

W poniedziałek rano, mężczyzna zdetonował na stacji metra pod terminalem autobusowym Port Authority bombę rurową, którą miał przymocowaną do swojego ciała. Burmistrz Bill de Blasio powiedział, że “usiłował dokonać ataku terrorystycznego”.

Po eksplozji, która miała miejsce w godzinach porannego szczytu, około 7:20 w podziemnym przejściu, łączącym Times Square z Eighth Avenue, 27- letni Akayed Ullah, został aresztowany, powiedział komisarz NY O’Hillery James O’Neill. Zamachowiec działał sam.

Remi&Falko Project “Świąteczna piosenka”

Boże Narodzenie tuż za progiem. Atmosferę przygotowań czuć już niemal wszędzie. Mamy dla Was “Świąteczną piosenkę” spółki Remi&Falko, która oddaje klimat nadchodzących świąt.

Święta, to czas kiedy chętnie spoglądamy wstecz – za siebie.
Dziadkowie i babcie opowiadają wówczas swoim wnukom,
jak kiedyś pachniała choinka w Wigilię,
jak smakował biały klej, kiedy sklejało się z kolorowych papierów ozdoby
i jak się przed świętami trzepało dywany trzepaczką z wikliny
(i do czego był trzepak, jak dywany na nim nie wisiały).

Prezydent desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Prezydent podziękował Szydło za dotychczasową pracę i wyraził nadzieję, że współpraca z Morawieckim będzie “przynajmniej tak dobra” jak z Szydło.

Morawiecki zapewnił, że desygnowanie go na stanowisko premiera, to dla niego wielki zaszczyt, który – jak mówił – będzie starał się przekuwać w rzeczywistość. “Program, który realizowaliśmy będzie dla mnie drogą i drogowskazem” – zadeklarował. Jak dodał, chce służyć wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski, polskiej gospodarki oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Nie będzie blokady wydatków budżetowych

Prezydent USA Donald Trump w piątek podpisał ustawę o finansowaniu rządu federalnego na dwa tygodnie, dając kongresowym negocjatorom więcej czasu na opracowanie priorytetów budżetowych do września przyszłego roku i rozwiązanie innych drażliwych kwestii politycznych.

Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders poinformowała w poście na Twitterze, że Donald Trump, zgodnie z oczekiwaniami, podpisał ustawę o tymczasowym rozwiązaniu dotyczącym funduszy, która powstrzymuje zamykanie agencji federalnych o północy, kiedy wyczerpią się pieniądze. Przez wiele miesięcy przywódcy republikańscy i demokratyczni w Kongresie pracowali za kulisami, aby wypracować porozumienie w sprawie finansowania rządu na rok finansowy 2018, który rozpoczął się 1 października.

Czerwone Gitary “Wspominam Białe Święta”

Po 40 latach od premiery klipu do pastorałki ” Dzień jeden w roku ” zespół Czerwone Gitary nagrał teledysk do nowej pastorałki “Wspominam Białe Święta”.

Na te najpiękniejsze Święta Czerwone Gitary nagrały zimową pastorałkę dzięki której możemy wrócić do naszych dziecięcych lat. Niezwykle nastrojową muzykę skomponował wokalista i basista zespołu Arkadiusz Wiśniewski, a wzruszające słowa napisał Łukasz Kleszowski.

Pierwszy śnieg tej zimy

W sobotę w rejonie Tri – State spadnie pierwszy śnieg tej zimy. Synoptycy przewidują na północy Connecticut do 6 cali białego puchu.

Przez cały dzień w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut będą występować opady śniegu – od lekkich do umiarkowanych. W niektórych częściach Tri – State, a szczególnie na północy Connecticut synoptycy przewidują do 6 cali białego puchu.

Quinnipiac: Większość amerykańskich wyborców nie akceptuje planu podatkowego GOP

Republikański plan podatkowy, nad którym pracuje Kongres USA, przyniesie korzyść najbogatszym, tak twierdzi 64 procent amerykańskich wyborców, podczas gdy jedynie 24 procent jest zdania, że z planu skorzysta klasa średnia, a 5 procent że ci, którzy mają niskie dochody, wynika z sondażu Quinnipiac.

53-29 procent amerykańskich wyborców nie zgadzaja się z planem podatkowym GOP.
41 procent respondentów jest zdania, że reformie podatkowej przygotowanej przez Republikanów zwiększą się ich podatki, 20 procent twierdzi, że się obniżą, a 32 procent, że zmiany nie będą miały na nich dużego wpływu.

Szydło złożyła rezygnację z funkcji premiera

Jak poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego partii premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta.

„Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję”- napisała Szydło na Twitterze.

Pozew zbiorowy o dyskryminację przeciwko FDNY

W sądzie złożono pozew przeciwko Departamentowi Straży Pożarnej w Nowym Jorku. Zarzucono w nim dyskryminowanie czarnoskórych pracowników i osób poszukujących pracy w służbie medycznej i cywilnych działaniach personelu pomocniczego. Cztery lata temu wydział zgodził się zapłacić 98 milionów dolarów w ramach roszczeń dotyczących dyskryminacji czarnoskórych strażaków.

Nowy pozew, złożony w sądzie federalnym na Manhattanie złożyło siedem osób, wszyscy są obecnymi pracownikami. Jeden z nich jest zatrudniony w pogotowiu ratunkowym, a pozostali na innych stanowiskach, takich jak wydział zajmujący się pracownikami w firmie lub pracują przy komputerach.

Liczba imigrantów zatrzymanych za inne przestępstwa niż kryminalne wzrosła w pierwszym roku administracji Donalda Trumpa

Liczba imigrantów zatrzymanych za inne przestępstwa niż kryminalne wzrosła w pierwszym roku administracji Donalda Trumpa, ilość osób aresztowanych na granicy za nielegalne przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych jest najniższa od dziesięcioleci.

Zgodnie z danymi Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, odsetek imigrantów aresztowanych z przyczyn administracyjnych wzrósł o 42 procent, odkąd prezydent Donald Trump objął urząd w styczniu 1017 r.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e