Category Archives: CO, GDZIE, KIEDY

Prezentacja książki Anny i Janusza Skowronów

Polska Fundacja Kulturalna w Clark, NJ zaprasza na prezentację nowej książki Anny i Janusza Skowronów pt.”Z trzynastego piętra. Szkice nowojorskie” połączonej z pokazem krótkich filmów.

Sobota, 21 października 2017, godz. 18:00

Polonijny Dzień Dwujęzyczności

POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI 2017 – KREATYWNOŚĆ I WSPÓLNOTA
Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, który w tym roku przypada na 21 i 22 października. Ruchy na rzecz propagowania dwujęzycznego wychowania rosną w siłę na całym świecie, a w środowiskach polonijnych zdają się rozkwitać zachłannie jak letnie kwiaty. Do instytucji i organizacji, które od dawna zajmują się tą tematyką dołączają coraz to nowe, a dzięki nowoczesnym technologiom „kąciki dobrej rady” powstają często nawet jako jednoosobowe przedsięwzięcia. Dla idei, z którą się mierzymy i celów, które chcemy osiągnąć nie ma nic wspanialszego. Dowodzi to, że coraz więcej z nas rozumie, iż dwujęzyczna edukacja bazuje na wspólnym działaniu, wymianie informacji i pomysłów, i przede wszystkim na wsparciu od osób, które borykają się na co dzień z tymi samymi problemami i wyzwaniami!

Lodowisko w Rockefeller Center

Słynne lodowisko w Rockefeller Center rozpoczyna sezon zimowy 2017/2018.

Słynne lodowisko, które mieści się w centrum kompleksu budynków Rockefeller Center na Manhattanie, rozpoczyna swój 81. sezon.

Janusz Skowron: „STRUCTURE FROM THE WEST- drawing sketches”

Janusz Skowron
„STRUCTURE FROM THE WEST– drawing sketches”
Od 26 września do 31 października 2017
A.R GALLERY, 71 India Street, Brooklyn, New York

„Na wystawie zaprezentuję 40 szkiców rysunkowych, wykonanych piórkiem i ołówkiem. Możliwość bliskiej i wnikliwej obserwacji pełnych emocji, surrealistycznych przestrzeni i niesamowitych struktur unikalnego krajobrazu Utah, była dla mnie inspiracją do stworzenia improwizowanych kompozycji.
Wystawa będzie 35 ekspozycją działającej od 2013 r. A.R Gallery.”

 Wystawa prac Artura Szyka

Arthur Szyk: Soldier in Art

Artysta walczący na wojnach za pomocą sztuki

15 września 2017 – 21 stycznia 2018

Wystawa prac Artura Szyka
New-York Historical Society
170 Central Park West, New York, NY 10024

 

Porady ZUS w nowojorskim okręgu konsularnym

Dni Poradnictwa w zakresie ubezpieczenia społecznego dla Polaków pracujących lub mieszkających w USA w dniach 16, 17 oraz 19 października 2017 r.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e