Category Archives: Muzyka

W niedzielę rozdanie nagród Grammy

W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się ceremonia rozdania Grammy Awards, wł. Gramophone Award – najbardziej prestiżowych wyróżnień amerykańskiego przemysłu muzycznego. Po raz pierwszy od 15 lat, rozdanie nagród Grammy bedzie miało miejsce w Nowym Jorku.

Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji przyzna wyróżnienia w 83 kategoriach, z których cztery najważniejsze, zwane obszarem generalnym, nie są zaliczane do żadnego z gatunków.
– Album of the Year – nagroda dla wykonawcy oraz zespołu produkcyjnego całego albumu
– Record of the Year – nagroda dla wykonawcy oraz zespołu produkcyjnego danego nagrania

Neil Diamond przechodzi na emeryturę po tym, jak zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona

Tuż przed swoimi 77 urodzinami, legenda rocka Neil Diamond odwołuje marcowe koncerty w Australii i Nowej Zelandii w ramach trasy z okazji 50–lecia jego pracy artystycznej. Zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona i przechodzi na emeryturę.

Na jego oficjalnej stronie internetowej napisano, że legendarny piosenkarz, autor tekstów i wykonawca Neil Diamond przechodzi na emeryturę i nie będzie już koncertował z powodu niedawnej diagnozy choroby Parkinsona, która utrudnia mu podróżowanie i występy na dużą skalę, ale będzie nadal pisał, nagrywał i pracował nad innymi projektami.

InoRos – „Karpia Łuski Dwie”

Wybuchowa mieszanka muzyków tworzących grupę InoRos w swiątecznej odsłonie. Ich bożonarodzeniowa propozycja, to „Karpia Łuski Dwie”.

Remi&Falko Project “Świąteczna piosenka”

Boże Narodzenie tuż za progiem. Atmosferę przygotowań czuć już niemal wszędzie. Mamy dla Was “Świąteczną piosenkę” spółki Remi&Falko, która oddaje klimat nadchodzących świąt.

Święta, to czas kiedy chętnie spoglądamy wstecz – za siebie.
Dziadkowie i babcie opowiadają wówczas swoim wnukom,
jak kiedyś pachniała choinka w Wigilię,
jak smakował biały klej, kiedy sklejało się z kolorowych papierów ozdoby
i jak się przed świętami trzepało dywany trzepaczką z wikliny
(i do czego był trzepak, jak dywany na nim nie wisiały).

Czerwone Gitary “Wspominam Białe Święta”

Po 40 latach od premiery klipu do pastorałki ” Dzień jeden w roku ” zespół Czerwone Gitary nagrał teledysk do nowej pastorałki “Wspominam Białe Święta”.

Na te najpiękniejsze Święta Czerwone Gitary nagrały zimową pastorałkę dzięki której możemy wrócić do naszych dziecięcych lat. Niezwykle nastrojową muzykę skomponował wokalista i basista zespołu Arkadiusz Wiśniewski, a wzruszające słowa napisał Łukasz Kleszowski.

LEON – „Tylko powiedz”

„Tylko powiedz” – zapowiedź debiutanckiej płyty pochodzącego z Ostródy wokalisty i gitarzysty Pawła Krześniaka.
Artysta postanowił posługiwać się swoim drugim imieniem – LEON, które wykorzystał jako pseudonim artystyczny, bo jak twierdzi – jest ono w stylu retro/vintage i współgra z jego inspiracjami muzycznymi.

Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski – „Gotowi na miłość”

Lekki, zabawny, odrobinę frywolny tekst i pełna rock’n’rollowego pazura muzyka, to dzieło Marcina Przytulskiego – kompozytora, basisty, lidera zespołu The CzadMakers, którego wokalistką jest Aleksandra Szwed. To właśnie jej Marcin zadedykował piosenkę i powierzył stworzenie oprawy wizualnej swojego najnowszego muzycznego działa.

Dwie kopy Rock’n’Roll’a, kilka promieni gorącego wakacyjnego słońca, dużo radości, garść szczerych uśmiechów, zakochanych spojrzeń, trochę piasku, szum fal, krztyna frywolności, kapeczka humoru, szczyptą beztroski i duuuużo miłości – i tak się pichci muzykę pełną lata 🌞! A gdy szefów kuchni jest dwoje, zaczyna się dziać prawdziwa magia…

Światowa premiera „Katharsis (A Small Victory)”

Nowa płyta (mini album) Teatru Tworzenia Jarosława Pijarowskiego z czołówką polskich multiinstrumentalistów na stałe współpracujących z artystą (Józef Skrzek, Marcin Jahr, Waldemar Knade, Jakub Marszałek) oraz wspaniałego duetu Anny i Arkadiusza Szafrańców grających na szklanej harfie.

Po genialnym i entuzjastycznie przyjętym albumie „The dream Off Penderecki”, na światowym rynku muzycznym pojawi się kolejna unikatowa pozycja Teatru Tworzenia – „Katharsis (A Small Victory)”.
Płyta jest osobistym komentarzem twórcy do czasów współczesnych i zapowiedzią dużej produkcji artystów. Pijarowski wraz z wybitnymi multiinstrumentalistami wysublimowanym dźwiękiem opowiada o walce z depresją ukrytą w głębinach ludzkiego jestestwa, brakiem wiary w człowieka, zatraceniem historii; ujednoliceniem i spłyceniem rzeczywistości…

W 2018 r. gala Grammy Awards w Nowym Jorku

Po raz pierwszy od 15 lat, rozdanie nagród Grammy odbędzie się w Nowym Jorku. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia amerykańskiego przemysłu muzycznego.

“Witamy z otwartymi ramionami Grammy Awards z powrotem w Nowym Jorku “- powiedział burmistrz Bill de Blasio, potwierdzając tym samym spekulacje na ten temat. “Dodał, że miasto cieszym się na kontynuowanie współpracy z przemysłem muzycznym.

“Drogowskazy” – singiel z debiutanckiej płyty zespołu Sen

“Drogowskazy”, to najnowszy singiel zespołu SEN pt. Pochodzi z ich debiutanckiej płyty “W dobrą stronę”, która ukazała się 24 marca.

“Drogowskazy”- ubrany w dźwięki, gitarowo-syntetyczny obraz odpowiadający na pytanie dokąd i po co zmierzamy oraz jaki wpływ na realizacje celów i marzeń maja relacje międzyludzkie.

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e