85. ceremonia zapalenia światełek na choince w Rockefeller Center

Symbol Bożego Narodzenia w Nowym Jorku – choinka z Rockefeller Center rozbłyśnie tysiącem kolorów tradycyjnie w tygodniu po Święcie Dziękczynienia. Tego widowiska nie można przegapić. W środę, 29 listopada odbędzie się 85. ceremonia zapalenia światełek na olbrzymim świerku, co wiąże się z oficjalnym rozpoczęciem sezonu świątecznego w mieście.

Tegoroczne świąteczne drzewo, to świerk norweski mierzący 75 stóp (23 metry) i ważący 12-13 ton. Pochodzi ze State College w Pensylwanii. Został wycięty 9 listopada, dwa dni później przewieziony do nowojorskiego Rockefeller Center – jednego z najpopularniejszych kompleksów handlowych Wielkiego Jabłka.

Najbardziej znana na świecie choinka rozbłyśnie tysiącem kolorów w tygodniu po Święcie Dziękczynienia, 29 listopada. Choinka zostanie ozdobiona tysiącem przyjaznych dla środowiska światełek LED nawleczonych na ponad pięć mil kabla elektrycznego, a jej czubek zwieńczy mierząca 9.5 stopy kryształowa gwiazda Swarovskiego.

Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie wielkie show w wykonaniu znanych i popularnych artystów. W tym roku ceremonia zapalenia światełek na choince odbędzie się po raz 85. Podczas dwugodzinnego widowiska, które będzie transmitowane przez telewizję NBC wystąpią: Brett Eldredge, Jennifer Nettles, Leslie Odom Jr., Pentatonix, Gwen Stefani i The Tenors.

Po drugie stronie miejsca, gdzie stoi choinka, można obejrzeć świąteczną iluminację świetlną prezentowaną co kilka minut na fasadzie budynku Saks Fifth Avenue.

Tradycja choinki z Rockefeller Center sięga czasów Wielkiego Kryzysu. Po raz pierwszy stanęła w tym miejscu w 1931 roku. Wtedy to robotnicy pracujący przy budowie budynków Rockefeller Center przybrali sześciometrową choinkę w 700 światełek i usytuowali ją przed ośmiomiesięcznym wówczas budynkiem RCA (aktualnie GE Building). Pierwsza oficjalna ceremonia zapalania oświetlenia na świątecznym świerku odbyła się w 1933 roku.

Świąteczne drzewko będzie można podziwiać do 7 stycznia 2018 r. Oświetlone będzie
codziennie od 5:30 do 23:30.

Adres:
Rockefeller Center Plaza pomiędzy 48 i 51th Street i 5th i 6th Avenue
Kiedy:
29 listopada 2017 r. od 19.00 do 21.00
Dojazd:
– linie B / D / F / V do 47-50 Streets / Rockefeller Center
– linie N,R,W do 49th Street i 7 Avenue
– linia E do 5 Avenue i 53 Street
– linia 1 do 50 Street i Broadway
– linia 6 do 51 i Lexington Avenue

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e