77.5 mln dolarów za co-op na Manhattanie

Miliarder Leonard Blavatnik kupił apartament na nowojorskiej Piątej Alei za 77.5 mln dolarów. Pobiły został rekord ceny, za jaką zostało sprzedane mieszkanie na Manhattanie w ramach co-op.

Zgodnie z danymi zamieszczonymi na CityRealty.com, apartament 1112A 834 Fifth Ave jest jednym z 24 mieszkań w budynku, położonym między 64 a 65 ulicą, którego budowę ukończono w 1931 roku. Najmniejsze mieszkanie w apartamentowcu ma 4 tys. stóp kwadratowych (372 metrów kwadratowych).

Nie było żadnej aukcji publicznej na apartament zakupiony przez Blavatnika. Zgodnie z oryginalnymi planami, apartament 1112A ma 6.700 stóp kwadratowych, 13 pokoi, w tym cztery sypialnie i 6,5 łazienki.

Jego nabywca – Leonard Blavatnik jest założycielem i prezesem Access Industries, holdingu, którego aktywa obejmują Warner Music Group i udziały w LyondellBasell Industries NV, największego na świecie producenta polipropylenu. Wartość netto jego majątku to 18,5 mld dolarów, w zależności od indeksu Bloomberg Billionaires.
Zgodnie z ewidencją nieruchomości w Nowym Jorku z dnia 24 marca sprzedającym miał być Woody Johnson, właściciel drużyny New York Jets National Football League.

Poprzedni rekord sprzedaży mieszkania kooperatywnego (co-op) został ustawiony sześć miesięcy temu. Założyciel i dyrektor generalny firmy funduszu hedgingowego Millennium Management, Izrael Englander kupił duplex przy Park Avenue za 71.3 mln dolarów.

W oparciu o “Wealth Report” opublikowany w tym miesiącu przez Knight Frank – międzynarodową firmę doradczą w dziedzinie nieruchomości, ceny luksusowych domów w Nowym Jorku wzrosły w ubiegłym roku o 19 procent. Wzrosła tez liczba ekskluzywnych projektów, które znalazły swoich nabywców za granicą.

Nieruchomości w Nowym Jorku są w cenie. W grudniu ubiegłego sprzedano ekskluzywny apartament, tzw. penthouse w wieżowcu One57 na nowojorskim Manhattanie za 100,5 mln dolarów ustanawiając cenowy rekord.
Chetrit Grup’s wystawiła do sprzedaży trzypoziomowy apartament w Sony Building, którego cena wywoławcza to 150 milionów dolarów. Jeżeli lokal przy 550 Madison Avenue zostanie sprzedany za tę astronomiczną cenę, będzie to kolejny nowojorski rekord.

EJ
Zdjęcie: google Map

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e