500 tys. dolarów za miesiąc wynajęcia apartamentu w hotelu na Manhattanie

Najdroższy apartament w Nowym Jorku ma lokatora. Jest nim tajemniczy bogacz, który zapłacił krocie za wynajem całego piętra Hotelu Pierre na Upper East Side. Ten luksus kosztował go 500 tys. dolarów za jeden miesiąc.

Przestronne mieszkanie na 39 piętrze liczy 4.786 stóp kwadratowych. Jest w nim sześć sypialni, sześć i pół łazienki, umeblowany salon, jadalnia, taras z prywatnym ogrodem. Z jego okien rozpościera się imponujący widok na most George’a Washingtona, Central Park i Jacqueline Kennedy Onassis Reservoir.

Apartament na rynku nieruchomości oferowano do końca października. Można go było również wynająć oddzielnie jako dwusypialniowy apartament prezydencki (20.000 dolarów za noc lub 400.000 dolarów miesięcznie) i inne dodatkowe pomieszczenia ( od 20 do 40 tys. dolarów miesięcznie).

Agenci obrotu nieruchomościami, którzy dobili tego intratnego targu nie ujawnili danych personalnych nabywcy, nie podano też jego obywatelstwa. W rozmowie z Wall Street Journal powiedzieli jedynie, że nieruchomość wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród nabywców z Europy, Bliskiego Wschodu i Wspólnoty Brytyjskiej.
Najemca najdroższego mieszkania w Nowym Jorku, a prawdopodobnie i na świecie, zarezerwował także apartament o powierzchni 1.015 stóp kwadratowych na 10 piętrze (8 tys. dolarów za noc lub 150 tys. dolarów miesięcznie) dla gości.

Pierre Hotel mieści się przy 795 Fifth Avenue i 2 East 61st na południowo-wschodnim narożniku Piątej Alei. Otwarto go w 1930 roku. Został zaprojektowany przez firmę Schultze & Weaver. Dziś hotel posiada 189 miejsc noclegowych, w tym czterdzieści apartamentów i trzynaście wielkich apartamentów. Pierre wyznacza standardy elegancji i niezrównanej gościnności.

Przebywali w nim dostojni goście z całego świata, wśród nich kanclerz Niemiec Helmut Kohl, prezydent Francji Francois Mitterrand, cesarz Japonii Hirohito, prezydent Rosji Borys Jelcyn. Gościły w nim ikony literatury: Dashiell Hammett, Lilian Hellman, John Grisham, Stephen King, Tom Wolfe i Terrence McNally. W hotelu Pierre odbyły się uroczystości weselne takich gwiazd, jak Mary Tyler Moore i Barbara Walters.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e