5 osób na ławie oskarżonych za eksplozję w East Village w Nowym Jorku

Przed sądem na Manhattanie stanęło 5 osób, oskarżonych w związku z tragicznym w skutkach wybuchem gazu w marcu 2015 roku w Nowym Jorku. Śmierć poniosły wtedy 2 osoby, a ponad 20 zostało rannych.

Właścicielka budynku Maria Hrynenko i jej syn Michael, przedsiębiorca Dilber Kukic i 2 hydraulików – Jerry Ioannidis i Andrew Trombetas weszli na salę rozpraw w kajdankach. Prokurator okręgowy oskarżył ich o nieumyślne spowodowanie śmierci, fałszowanie licencji na prowadzenie prac remontowych i nielegalne podłączenie gazu, którego wyciek spowodował eksplozję i pożar w pięciopiętrowym budynku mieszkalnym pod numerem 121 na rogu 7 ulicy i Drugiej Alei w East Village na Manhattanie. Zginęły wówczas 2 osoby, ponad 20 zostało rannych. Wybuch i pożar spowodował zawalenie się budynku przy 121 Second Ave i częściowe zawalenie dwóch innych.

W toku prowadzonego od ubiegłego roku śledztwa okazało się, że instalacja gazowa była przeprowadzona bez zachowania obowiązujących norm, a gaz przepływał gumowymi rurkami.

Przed wybuchem Dilber Kukic i Michael Hrynenko próbowali znaleźć źródło wycieku. Kiedy otworzyli drzwi piwnicy nastąpił wybuch.
Biuro prokuratora twierdzi, że Kukic i Hrynenko uciekli z budynku, bez ostrzeżenia mieszkańców o zbliżającym się niebezpieczeństwie.
Prokurator uważa, również że tragedia wydarzyła się przez ludzką chciwość, bowiem prowizoryczne podłączenie gazu było przeprowadzone w celu możliwości kontynuowania remontu 4 mieszkań , za które właścicielka inkasowała po 6 tysięcy miesięcznie.
Najwyższa kara, jaka grozi oskarżonym, to 15 lat pozbawienia wolności.
Elżbieta Gruszfeld

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e