5 milionów dolarów na walkę z molestowaniem seksualnym w szkołach publicznych

Miasto Nowy Jork postanowiło zainwestować ponad 5 milionów dolarów na walkę z molestowaniem seksualnym w szkołach publicznych. Decyzję tę podjęto po opublikowaniu nowych danych dotyczących tego problemu.

Administracja burmistrza de Blasio wykorzysta te pieniądze, aby zatrudnić ośmiu śledczych do zbadania roszczeń dotyczących molestowania seksualnego w Departamencie Edukacji.

Decyzja o przeznaczeniu funduszy na walkę z molestowaniem seksualnym w szkołach nastąpiła po tym, jak opublikowaniu najnowszych kłopotliwych danych. W latach 2014 – 2017 Departament Edukacji w Nowym Jorku przyjął 471 skarg dotyczących molestowania seksualnego w placówkach szkolnych. Tylko siedem z tych z nich zostało uzasadnionych.

Burmistrz de Blasio przyznał, że jest problem, ale zasugerował, że liczba zażaleń jest przesadzona. Jego słowa spowodowały reakcję nauczycieli i urzędników oświatowych.
Burmistrz wyjaśnił później swoje uwagi, mówiąc, że każdy, kto zgłosi skargę w sprawie molestowania seksualnego, zasługuje, by mu w to uwierzyć.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e