45 osób aresztowanych w Nowym Jorku w ramach operacji ICE skierowanej na miasta azylowe

45 osób zostało aresztowanych w Nowym Jorku w ramach operacji U.S. Immigrantion and Customs Enforcement skierowanej na miasta azylowe.

Agencja ds. Imigracji i Kontroli Celnej (U.S. Immigrantion and Customs Enforcement, ICE) przeprowadziła czterodniową ogólnokrajową operację pod nazwą “Bezpieczne Miasto”, w miejscach, które nazywane są miastami lub stanami azylowymi.

Akcja zakończyła się w środę. Łącznie w kraju aresztowano 498 osób, w tym 45 imigrantów w Nowym Jorku.

Urzędnicy federalni skupili się w szczególności na miejscach, które są uważane za miasta i stany azylowe, co oznacza, że lokalni urzędnicy nie zatrzymują nieudokumentowanych imigrantów poszukiwany przez ICE wyłącznie za wykroczenia imigracyjne w celu przekazania ich w ręce urzędników federalnych.

Operacja skierowana była na przestępców, którzy zgodnie z ICE, stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego szczególnie z karnymi wyrokami skazującymi, w trakcie oczekiwania na wyroki skazujące czy mające związki z gangami.
Spośród blisko 500 aresztowanych, najwięcej, bo 371 zostało skazanych w sprawach karnych, w 86 przypadkach byli to kierowcy prowadzący auta pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, 68 to imigranci uciekający przed wymiarem sprawiedliwości były zbiegiem, a 18 osób to członkowie gangów lub przyjęci w poczet przestępczych organizacji.

W 2014 roku, miasto Nowy Jork znacznie ograniczyło współpracę z ICE, odmawiając zatrzymywania na ich prośbą przez lokalnych urzędników imigrantów, „z wyjątkiem w przypadkach, gdy istnieją obawy narażenia bezpieczeństwa publicznego”.

Burmistrz Bill de Blasio bronił polityki imigracyjnej miasta wtedy, gdy Departament Sprawiedliwości pod administracją Donalda Trump zagroził wstrzymać fundusze federalne dla Nowego Jorku i innych miast za brak współpracy z urzędnikami federalnymi.

Według New York Times, w następstwie tego zagrożenia, burmistrz de Blasio wysłał list do Departamentu Sprawiedliwości mówiąc, że miasto współpracuje z urzędnikami imigracyjnymi „w zakresie wymaganym na mocy prawa federalnego”.

Zdaniem ICE, jeden z aresztowanych w Nowym Jorku był obywatelem Ekwadoru z legalnym pobytem, który uprzednio był oskarżony o molestowanie seksualne małoletniego i skazany za zagrożenie dobra dziecka. Wcześniej został zwolniony z więzienia po ty, jak zatrzymała go Agencja ds. Imigracji i Kontroli Celnej.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e