Warszawa na liście potencjalnych miejsc spotkania Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem

Agencja informacyjna Bloomberg opublikowała listę 9 potencjalnych lokalizacji, w których mogłoby dojść do spotkania Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem. Wśród nich jest też Warszawa.

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że rozważa pięć co do planowanego spotkania “na początku czerwca lub wcześniej” z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Trump, który we wtorek przemawiał w swojej rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie podejmował japońskiego premiera Shinzo Abe, nie ujawnił nazw tych miejsc. Osoba ze środowiska prezydenta, na którą powołuje się Bloomberg mówi, że bierze on pod uwagę Genewę i kilka miejsc w Azji i Południowo-Wschodniej Azji, dodając jednocześnie, że lista ta nie obejmuje Pekinu, Phenianu, Seulu i Panmunjomu – miejsca podpisania koreańskiej umowy o zawieszeniu broni, gdzie prezydent Korei Południowej Jae-in spotka się z Kimem w przyszłym tygodniu.

Na liście ewentualnych miejsc spotkania pojawiają się: Bangkok, Genewa, Helsinki, Singapur, Sztokholm, Oslo, Praga, Ułan Bartor i Warszawa.

Za Warszawą przemawia fakt, że w stolicy Polski mieści się duża ambasada Korei Północnej i to, że amerykański prezydent odwiedził już kraj nad Wisłą i podczas wizyty wygłosił swoje ważne przemówienie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e