Miasto podejmie kroki, by zwiększyć bezpieczeństwo w nowojorskich szkołach

W lipcu ubiegłego roku, burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio odpowiedział ustawodawcom stanowym, że niepraktyczne jest przypisywanie uzbrojonych oficerów do patrolowania wszystkich 1400 miejskich budynków szkolnych. Wskazał na gigantyczne koszty 1,2 mld dolarów. W czwartek, de Blasio szczegółowo opisał plan miasta, by zabezpieczyć uczniów przed przemocą w szkołach.

“Dodanie uzbrojonego policjanta do każdego budynku szkolnego spowodowałoby ogromne obciążenie budżetowe miasta. Zakładając, że uzbrojony oficer został rozmieszczony w taki sam sposób, jak szkolni agenci bezpieczeństwa, w około 1400 szkół, koszt tej propozycji szacowany jest na 1,2 miliarda dolarów rocznie ” – napisał Bill de Blasio w liście w czerwcu zeszłego do senatorów Simchy Feldera z Brooklynu i Andrew Lanzy z Staten Island.

Ustawodawcy wzywają Urząd Miejski do postawienia przed szkołą uzbrojonego oficera, by zapobiec strzelaninie podobnej do tej, która miała miejsce 14 lutego w Parkland na Florydzie.

Po tej masakrze, sfrustrowany Felder postanowił udostępnić korespondencję z burmistrzem.
“Zasadniczo nie zgadzamy się co do jakości oszacowania ochrony naszych dzieci. Uzbrojony nowojorski policjant przy wejściu do publicznych i niepublicznych budynków szkolnych jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na powstrzymanie ataku, a w razie potrzeby może zneutralizować zbrojnego napastnika” – napisali senatorowie odpierając argument burmistrza.
“Odrzucasz nasze zalecenie nie w oparciu o zasługi, ale ukrywając się za ceną!” – kontynuowali Felder i Lanza.
Twierdząc, że tak wiele publicznych pieniędzy “bezwstydnie marnuje się” w budżecie miasta o wartości 85 miliardów dolarów, senatorowie pytali: “Jak to jest, że jeśli naprawdę chodzi o ochronę życia naszych dzieci, nie ma dodatkowego dolara do wydania? To jest niedopuszczalne.”
Felder, po strzelaninie na Florydzie, powiedział w wywiadzie dla New York Post, że nie można pozwolić na to podobnego incydentu doszło w Nowym Jorku. „Czy musimy czekać, aż dzieci w publicznej szkole zginą, żeby coś zrobić?” – pytał.

Burmistrz De Blasio w liście do senatorów podkreślił, że 2300 publicznych i prywatnych budynków szkolnych jest bezpiecznych, bo są chronione przez 5 000 nieuzbrojonych szkolnych agentów bezpieczeństwa i 200 funkcjonariuszy służb mundurowych wyznaczonych do patrolowania wewnątrz i na zewnątrz. Zaznaczył również, że Departament Edukacji wydał 100 milionów dolarów na zainstalowanie kamer wideo i innych urządzeń bezpieczeństwa.

Burmistrz powiedział również, że dyrektor szkoły może poprosić NYPD o przeprowadzanie badania na temat zapobiegania przestępczości w budynku w celu poprawy bezpieczeństwa i poprosić o informacje na temat radzenia sobie z incydentami terrorystycznymi lub zagrożeniami ze strony uzbrojonych w broń.
W czwartek asystent komisarza NYPD Peter Donald podkreślił, że policja współpracuje z departamentem bezpieczeństwa w szkołach. Istnieje jednostka z policjantami, którzy “okresowo odwiedzają szkoły w całym mieście”.
“Czasami możemy tymczasowo wyznaczać funkcjonariuszy policji do szkół, w zależności od okoliczności i / lub warunków (w tym zagrożeń)” – powiedział Donald.
W czwartek, Bill de Blasio przedstawił plan, by zabezpieczyć uczniów przed przemocą w szkołach. Obejmuje on regularne ćwiczenia dotyczące zachowań w czasie ewentualnych strzelanin i wykrywacze metali. Nie ma w nim uzbrojonych nauczycieli.

Tylko 4 – 5 procent szkół miejskich ma obecnie stałe wykrywacze metalu, a wiele szkół korzysta z przenośnych skanerów.

Prezydent Donald Trump powiedział po strzelaninie na Florydzie, że jest otwarty na to, by przedyskutować wyposażenie nauczycieli w broń, ale burmistrz mówi, że absolutnie nie jest za tym pomysłem.

“Nie sądzę, by ktokolwiek, kto poważnie traktuje edukację, poważnie odnosi się do sugestii prezydenta” – powiedział burmistrz de Blasio.
„Niech nauczyciele uczą, ok?” – powiedział komisarz nowojorskiej policji James O’Neill”. „Posiadanie broni too wielka odpowiedzialność “ – dodał.

De Blasio podkreślił, że ćwiczenia w szkołach będą odbywały się teraz częściej niż raz w roku.
Obecnie w nowojorskich szkołach są cztery ćwiczenia związane z zakazem opuszczania budynku w razie zagrożenia i osiem ćwiczeń ewakuacyjnych. Departament Edukacji zapowiada, że do 15 marca w każdej ze szkół odbędzie się pierwsze z tych ćwiczeń.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e