Bill Gates chce, by on i inni najbogatsi Amerykanie płacili wyższe podatki

Założyciel Microsoftu, miliarder Bill Gates twierdzi, że powinien płacić większe podatki, a rząd powinien wymagać od innych najzamożniejszych osób, takich jak on, większego wkładu finansowego.

“Ja powinienem płacić wyższe podatki”– mówił w wywiadzie dla telewizji CNN Bill Gates, którego majątek opiewa na ponad 90 miliardów dolarów.

“Zapłaciłem więcej podatków niż ktokolwiek inny – ponad 10 miliardów dolarów, ale rząd powinien wymagać od ludzi z taką pozycją jak ja, płacenia znacznie wyższych podatków” – dodał.

Komentując nowe prawo podatkowe wprowadzone przez GOP, które obniża podatki dla korporacji Gates stwierdził, że „to nie była progresywna ustawa podatkowa, to regresywny podatek”. Argumentował, że największe korzyści odczują ludzie superbogaci, mimo że Republikanie zapewniali, że obniżki podatków pomogą amerykańskim pracownikom i klasie średniej.

“Ludzie, którzy są bogatsi, zwykle osiągają znacznie więcej korzyści niż klasa średnia lub ci, którzy są biedni, a więc jest to sprzeczne z ogólnym trendem, który chcielibyśmy zobaczyć, gdzie sieć bezpieczeństwa jest coraz silniejsza, a ci, którzy są na szczycie płacą wyższe podatki”.

Bill Gates wraz z żoną Melindą zarządza Bill & Melinda Gates Foundation, największą na świecie prywatną fundacją charytatywną, która działa na rzecz ratowania życia i poprawy zdrowia na świecie oraz współpracuje z Rotary International w celu wyeliminowania polio.
Na cele charytatywne oddał ponad 40 mln dolarów z swojego osobistego majątku.

Gates od 24 lat z rzędu jest na szczycie listy 400 najbogatszych Amerykanów magazynu Forbes.
Pozostaje członkiem zarządu firmy Microsoft, którą założył w 1975 roku wraz z Paulem Allenem. Pod koniec 2016 roku, Gates ogłosił wprowadzenie na rynek funduszu inwestycyjnego Breakthrough Energy o wartości 1 miliarda USD.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e