Gwałtowny wzrost sprzedaży legalnej marihuany w USA

W 2017 r. w USA odnotowano gwałtowny wzrost sprzedaży legalnej marihuany. Jak wynika z raportu Marijuana Business Daily, łączne nabyło ją o 30 procent więcej osób niż w roku poprzednim. Zgodnie z przewidywaniami, sprzedaż marihuany może wzrosnąć jeszcze bardziej w przyszłym roku.

Strona internetowa poświęcona wiadomościom branżowym dotyczącym rekreacyjnej i medycznej marihuany w Stanach Zjednoczonych przewiduje, że jej legalna sprzedaż w USA może wzrosnąć do 2021 r. czterokrotnie, a rynek marihuany osiągnie koniec końców najwyższy poziom sprzedaży – 17 miliardów dolarów. Zgodnie z raportem Marijuana Business Daily, w 2018 r. legalna sprzedaż marihuany może wzrosnąć o 45 procent.

Wraz ze wzrostem sprzedaży wzrasta również debata wokół jej legalizacji. Nie jest to już temat tabu, ponieważ liczba osób popierających jej legalizację w USA rośnie. Według dorocznego badania Gallupa z października 2017 r. dotyczącego konopi indyjskich, rekordowa liczba respondentów – aż 64 proc. twierdzi, że chce legalizacji marihuany. Liczba zwolenników tej propozycji wzrosła o prawie 40 procent od 1995 roku. Wtedy to Kalifornia stała się pierwszym stanem USA, który zalegalizował marihuanę do celów leczniczych, a pomysł jej zatwierdzenia popierało około 25 procent osób.

Osiem amerykańskich stanów: Nevada, Maine, Kolorado, Waszyngton, Kalifornia, Massachusetts, Alaska i Oregon – jak dotąd zalegalizowało sprzedaż i posiadanie marihuany zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych. Dystrykt Kolumbii również zdekryminalizował rekreacyjne zażywanie konopi, ale nie zezwolił na komercyjną sprzedaż. W sumie w 23 stanach USA istnieją przepisy, które pozwalają w pewnym stopniu wykorzystywać marihuanę do celów leczniczych. Jednak na poziomie federalnym nadal jest nielegalne jej posiadanie, zażywanie, kupowanie, sprzedawanie lub uprawianie.

Urugwaj jest obecnie jedynym krajem na świecie, który w pełni zalegalizował marihuanę. Uprawa marihuany została zalegalizowana w 2014 r., a jej sprzedaż stała się legalna w lipcu 2017 r.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e