Spada liczba nowych przypadków HIV w Nowym Jorku

Spadła liczba nowych przypadków HIV w Nowym Jorku. Miejski wydział zdrowia podał najnowsze dane.

W 2016 r. u 2.279 osób zdiagnozowano wirusa HIV, o 8,6% mniej w stosunku do 2015 r., wynika z dorocznego raportu rocznego dotyczącego HIV w Nowym Jorku.
W 2001 roku, gdy miasto zaczęło rejestrować nowe diagnozy dotyczące HIV odnotowano 5.906 nowych przypadków.

Spadek jest jeszcze bardziej widoczny wśród mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami: wśród tej populacji diagnozy spadły o 14,8%, z 1450 w 2015 r. do 1236 w 2016 r.
Departament zdrowia uważa, że tegoroczny nagły spadek wynika z częstszego stosowania profilaktyki poekspozyjnej. PrEP to opcjonalne leczenie, które może być podjęte przez ludzi, którzy nie są nosicielami HIV, ale którzy mają znaczne, wyższe niż przeciętne ryzyko zarażenia się wirusem HIV.
Miasto szacuje, że 5% mężczyzn uprawiających seks z mężczyznami zaczęło stosować leki od początku 2016 r., a pod koniec roku liczba ta wzrosła do 30%.

Mie odnotowano podobnego spadku liczby rozpoznań HIV wśród grup, w przypadku których rzadziej jest przepisywane PrEP. W rzeczywistości liczba zakażeń na HIV wzrosła w 2016 r. wśród kobiet. Miasto zapowiedziało, że się przyglądało kobietom, które mogą być narażone na zarażenie się wirusem HIV i uczuli lekarzy, by uświadamiali je o opcjonalnym leczeniu PrEP.

Miasto również starało się przezwyciężyć różnice rasowe w diagnozach. Mężczyźni, którzy nie są rasy białej nadal stanowią większość nowych rozpoznań HIV, chociaż w 2016 r. liczba nowych przypadków zakażeń zmniejszyła się wśród czarnoskórych, Latynosów oraz białych mężczyzn.

Wśród osób, które chorują na HIV, 76% osiągnęło “supresję wirusa”. Według Departamentu Zdrowia, ludzie z wirusem HIV, którzy przyjmują leki przeciwretrowirusowe w celu utrzymania niewykrywalnych wirusów przez co najmniej sześć miesięcy, faktycznie nie są zagrożeni przenoszeniem HIV drogą płciową.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e