Większość zarejestrowanych wyborców w Nowym Jorku popiera legalizację marihuany

Większość zarejestrowanych wyborców w Nowym Jorku popiera legalizację marihuany, wynika z nowego sondażu opublikowanego w poniedziałek.

Z sondażu, który został zamówiony przez Marijuana Policy Project i Drug Policy Alliance i przeprowadzony przez Emerson College, wynika, że 62 procent zarejestrowanych wyborców popiera legalizację marihuany w Nowym Jorku i tylko 28 procent się temu sprzeciwia.

“Nadszedł czas, by Nowy Jork przestał marnować zasoby, karząc w inny sposób praworządnych mieszkańców za używanie substancji bezpieczniejszej niż alkohol. Niech wasi prawodawcy wiedzą, że wyborcy chcą, aby usunąć marihuanę z rynku przestępczego, więc możemy tworzyć dobre miejsca pracy, budować gospodarkę i finansować niezbędne usługi” – czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej MPP. “Nowojorczycy wyraźnie powiedzieli – nadszedł czas, aby zalegalizować marihuanę w Empire State”.

Poparcie dla marihuany przekroczyło w badaniu polityczną przynależność, ale to niezależni wyborcy wykazali największe wsparcie. Nie było również znaczącej różnicy co do opinii na ten temat w oparciu o tożsamość płciową lub pochodzenie etniczne.

Wystąpiła jednak ujemna korelacja między wiekiem a zatwierdzeniem marihuany. Młodsi wyborcy wykazywali znacznie silniejsze poparcie dla jej legalizacji. 74 procent osób w przedziale wiekowym od 18 do 34 lat poparło zalegalizowanie marihuany, podczas gdy tylko 37 procent głosujących w wieku 75 lat i starszych popiera ten pomysł.

Biuro ds. budżetu gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo oszacował, że Nowy Jork ma deficyt w wysokości 4,4 mld USD w roku podatkowym 2018-2019, który rozpoczyna się 1 kwietnia. W ankiecie zapytano jej uczestników o to, co poparliby, aby zwalczyć deficyt budżetowy w Nowym Jorku: zwiększenie podatków od dochodów lub sprzedaży, zwiększyć opłaty za przejazd autostradami i autostradami oraz zmniejszenie funduszu na edukację i usługi publiczne. Wyborcy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec każdej z przedstawionych opcji.
Ankieta wykazała, że legalizacja i opodatkowanie marihuany było zdecydowanie najbardziej popularnym sposobem na usunięcie nadciągającego deficytu budżetowego Nowego Jorku. Opowiedziało się za tym 60% respondentów.

“To powinno być sygnałem ostrzegawczym dla prawodawców: nowojorczycy chcą, aby ich państwo stosowało rozsądne, ludzkie podejście do przepisów dotyczących marihuany” – powiedział Landon Dais, dyrektor polityczny MPP w Nowym Jorku.

Organizacja Daisa w niedawnym raporcie oszacowała, że legalizacja marihuany wygenerowałaby 183 milionów USD w przychodach z podatków stanowych i lokalnych w pierwszym roku, a do 2025 nawet ponad 555 milionów USD rocznie.
Legalizacja marihuany przyniosłaby dodatkowe dochody dzięki opłatom licencyjnym i zwiększonej działalności gospodarczej, w tym stworzeniu 40 000 nowych miejsc pracy.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e