Mniej pasażerów korzysta z systemu autobusowego w Nowym Jorku

Liczba pasażerów autobusów w Nowym Jorku zmniejszyła się, częściowo ze względu na “zburzony system zarządzania” – wynika z raportu kontrolera miejskiego Scotta Stringera.

System autobusowy Nowego Jorku w ciągu ostatniej dekady ulegał pogorszeniu, tracąc od 2008 r. 100 milionów podróży pasażerskich autobusami, które poruszają się wolniej niż w każdym dużym innym dużym mieście w USA.
W raporcie zaznaczono, że spadkowi liczby pasażerów autobusów, przypisuje się częściowo niesolidnemu funkcjonowaniu systemu i słabo połączonym trasom oraz nieprzestrzeganiu przez Metropolitan Transportation Authority własnych standardów i harmonogramów.

Zawodność systemu autobusowego nieproporcjonalnie wpływa na imigrantów i o niskich dochodach – nowojorczykach, którzy stanowią największą część pasażerów.

Niektórzy pasażerowie w rejonie Nowego Jorku, największej regionalnej gospodarki Stanów Zjednoczonych, korzystają z usług przewoźników takich jak Uber, aby uniknąć długiego oczekiwania na autobusy, powiedział kontroler Stringer.

“Zatory komunikacyjne i nieumiejętność zarządzania przepływem ruchu w Nowym Jorku i egzekwowania istniejących przepisów drogowych na ulicach zabija nasz autobusowy serwis i szkodzi autobusom” – powiedział w oświadczeniu przewodniczący MTA Joseph Lhota.
“Właściwym i postępowym sposobem radzenia sobie z utrapieniem związanym z ruchem drogowym jest objęcie wszystkich odpowiedzialnym planem ustalania opłat drogowych” – dodał. “Zatory komunikacyjne sprawiają, że najbardziej niezawodna i nowoczesna flota autobusów w najnowszej historii nie porusza się tak skutecznie, jak tylko może i powinna”.

Firmy zarządzające systemem, New York City Transit Bus i MTA Bus Company podały w 2016 roku straty operacyjne, odpowiednio w wysokości 2,2 mld USD i ponad 475 mln USD.

Miejski system autobusowy, który obsługuje ponad dwa miliony pasażerów dziennie, to 5700 autobusów i 330 tras. Jak napisano w raporcie jest on “hamowany przez zburzoną strukturę zarządzania” .

Stringer dodał, że nie można już czekać kolejnych 10, 20, 30, 40 lat, a trzeba działać teraz.

Przedstawiony raport zawiera szereg zaleceń, w tym, że miejski przewoźnik MTA powinien zwiększać częstotliwość kursowania autobusów poza szczytem i by linie bardziej się przecinały.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e