W ten weekend zmieniamy czas z letniego na zimowy

W nocy z soboty na niedzielę w w Stanach Zjednoczonych zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zatem w ten weekend pośpimy dłużej!

Zegary należy przestawić o godzinę do tyłu, z 2 na 1 w nocy.
Sprzęt elektroniczny, komputery i większość telefonów komórkowych automatycznie przestawia się zgodnie ze zmianami czasu.
W teorii zmiana czasu ma być korzystna dla gospodarki. A jak sie ma teoria do praktyki? Opinie na ten temat są podzielone.

Pierwszym, który wspominał o potrzebie rozróżnienia czasu zimowego i letniego był jeden z “ojców-założycieli” Stanów Zjednoczonych Ameryki, Benjamin Franklin. Jednak jako pierwsi zmiany czasu dokonali Niemcy. Podczas I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 r., przesunęli wskazówki zegara o godzinę do przodu, a 1 października 1916 r. o godzinę do tyłu. Wkrótce potem Anglicy zastosowali to w swoim kraju. 19 marca 1918 r. Kongres Stanów Zjednoczonych ustalił podział na strefy czasowe w USA i wprowadził na czas trwania wojny obowiązek stosowania czasu letniego w celu oszczędności paliwa służącego do produkcji energii elektrycznej.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e