MTA uczy zasad savoir-vivre

MTA rozpoczyna nową kampanię, która ma ułatwić podróżowanie osobom starszym,  z ograniczoną sprawnością ruchową, rodzicom z dziećmi i kobietom ciężarnym. Wprowadza znaczki „Dziecko na pokładzie” i „Proszę ustąp mi miejsca”. Miejski przewoźnik chce przypomnieć pasażerom, że należy zrezygnować ze swojego miejsca siedzącego w środkach komunikacji miejskiej na rzecz bardziej potrzebujących.

MTA rozprowadza wśród kobiet w ciąży, osób starszych, czy niepełnosprawnych jasnożółte znaczki z dwoma komunikatami: “Baby on Board” (Dziecko na pokładzie) i “Please Offer Me a Seat” (Proszę ustąp mi miejsca). MTA zaznacza, że gdy pasażerowie zobaczą taki znaczek, muszą ustąpić miejsca osobie, która go posiada.

Firma MTA zapewnia już niepełnosprawnym pierwszeństwo siedzenia w autobusach i metrze, ale chce też uwrażliwić pasażerów na innych współpodróżujących.

Oferowanie im miejsca siedzącego jest czymś więcej niż miłym gestem. Wymagają tego przepisy federalne i zasady postępowania przyjęte przez MTA w kwestii osób zajmujących ” miejsca pierwszeństwa ” w wagonach metra i autobusach. Kampania społeczna ma zachęcić pasażerów, by z grzeczności zrezygnowali z dowolnego miejsca w metrze czy autobusie – nie tylko w zarezerwowanych “priorytetowych” obszarach i odstąpili je osobom posiadającym charakterystyczny znaczek MTA

Program pilotażowy, który jest realizowany w ramach kampanii “Courtesy Counts”, rozpoczął się w Dzień Matki i potrwa do Labor Day.

„Są osoby dojeżdżające do pracy, które często potrzebują miejsca bardziej niż inni, ale ich stan na pierwszy rzut oka nie jest widoczny “ – powiedział w oświadczeniu dyrektor wykonawczy MTA, Ronnie Hakim. “Mamy nadzieję, że ta kampania pomoże współpasażerom, by byli bardziej skłonnymi do zaoferowania im miejsca bez uprzedniego zadawania osobistych pytań“.

Podróżni mogą poprosić o przesłanie bezpłatnych znaczków, odwiedzając stronę MTA i wypełniając formularz. http://nymta.civicconnect.com/courtesy
EJ
Źródło: MTA

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e