3 osoby zatrzymane przed Holland Tunel. Przewozili broń i amunicję

Trzy osoby zostały aresztowane we wtorek w pobliżu Holland Tunnel, po tym jak w samochodzie, którym podróżowali znaleziono liczną broń.

Według rzecznika Port Authority, dwaj 50 – letni mężczyźni i młoda kobieta w wieku ok. 20 – 30 lat zostali aresztowani na placu poboru opłat po stronie New Jersey około 7:40 rano. Policjanci zatrzymali ich, bo zwrócili uwagę, że pojazd, którym się poruszają ma pękniętą przednią szybę.

W trakcie przeszukania samochodu okazało się, że jest w nim prawdziwy arsenał: pistolety, karabiny i kamizelki kuloodporne, amunicję, noże, hełm. Część broni była naładowana. W pojeździe znaleziono także narkotyki.

Podejrzani podróżowali samochodem w jasnym kolorze marki Dodge, oklejony naklejkami Tonka, napoju Monster Energy i Higher Ground Tactical – sklepu militarnego w Emmaus, Pensylwanii.

Jak podała policja, zatrzymani twierdzili, że są strażnikami obywatelskimi, którzy zmierzali do Nowego Jork, by “wyswobodzić” nastolatkę, która jest przetrzymywana przez dilera narkotyków. Dziewczyna miała przebywać w Queensie, ale na jej Facebooku widnieją zdjęcia, które wskazują na to, że była ona w pokoju hotelowym w Brooklynie.

Śledztwo jest w toku.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, przyjętymi w 2013 r. posiadanie broni o dużej pojemności, z magazynkiem , w którym mieści się więcej niż 10 nabojów jest nielegalne, podobnie jak półautomatyczne karabiny szturmowe.

W New Jersey, karabiny szturmowe są nielegalne, ponieważ posiadają magazynki na więcej niż 15 nabojów. Prawo stanowe zabrania również ładowania broni w pojazdach i wymaga, by wszystkie pistolety, które mają być transportowane były rozładowywane i w zamkniętym pojemniku.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e