Michael Bloomberg nie wystartuje w wyborach prezydenckich

Były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg oznajmił w poniedziałek, że nie wystartuje jako kandydat niezależny w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Potentat medialny, mmiliarder, który łączy przyjazną biznesowi politykę fiskalną z liberalnymi poglądami na temat kontroli broni i inną problematyką społeczną powiedział, że martwi się, że trzyosobowy wyścig o najwyższy urząd w państwie mógłby przynieść zmiany na rzecz Republikanów, zarówno w przypadku ich głównego kandydata Donalda Trumpa i jego partyjnego rywala senator Teda Cruza, którzy mogliby wygrać wybory do Białego Domu.

„Biorąc pod uwagę obecny stan wyścigu, moja kandydatura mogłaby doprowadzić do zwycięstwa w wyborach Donalda Trumpa albo Teda Cruza. To nie jest ryzyko, które mogę podjąć z czystym sumieniem” – napisał w serwisie Bloomberg View.

Bloomberg jako ewentualny kandydat na prezydenta USA nie cieszył się dużym zainteresowaniem amerykańskich wyborców.

Według sondażu Reuters / Ipsos przeprowadzonego na terenie całego kraju w dniach od 2 marca do 7, około 12 procent potencjalnych wyborców powiedziało, że wspiera go w trójosobowym wyścigu prezydenckim, w którym oprócz niego wystartowałby Republikanin Donald Trump i reprezentująca Demokratów Hillary Clinton.

W innym badaniu opinii publicznej , 41 procent stwierdziło, że jego start byłby wsparciem dla Hillary Clinton, a 31 procent powiedziało, że skorzystałby Trump.

Bloomberg powiedział , że Trump, potentat branży nieruchomości, który ubiega się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich listopada 8, popiera politykę osłabiającą tolerancję religijną i zagrażającą bezpieczeństwu narodowemu.

“On prowadzi najbardziej demagogiczną opartą na podziałach kampanię prezydencką, jaką pamiętam, żerującą na uprzedzenia i wzbudzającą obawy ludzi” – napisał Bloomberg. Uznał również, że konserwatywny kandydat z Teksasu Ted Cruz także doprowadziłby do podziałów w społeczeństwie.

Bloomberg zaatakował też słowami Hillary Clinton i jej rywala do nominacji Demokratów, senatora Bernie Sandersa z Vermont, za krytykę wolnego handlu i sektora finansowego.

“Ekstremizm wkracza, jeśli nie go nie zatrzymamy, nasze problemy w kraju i za granicą jeszcze bardziej wzrosną “.– napisał były burmistrz Wielkiego Jabłka.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e