24 – 25 maja – Pokazy lotnicze Bethpage Jones Beach Air Show

Przed nami fantastyczne, dwudniowe widowisko. 24 i 25 maja odbędą się pokazy lotnicze – doroczny Bethpage Jones Beach Air Show. To prawdziwa gratka dla fanów lotnictwa i nie tylko. Podniebne show, jak co roku obejrzą tysiące nowojorczyków.

Z uwagi na cięcia budżetowe w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych odbyło się mniej pokazów lotniczych niż zaplanowano. Wprawdzie środki na tego typu imprezy nadal są ograniczone, ale Nowy Jork znalazł się w harmonogramie występów znanej na całym świecie i wzbudzajacej największe zainteresowanie widowni, grupy pilotażowej – Blue Angels, którzy jak magnes przyciągają na swoje pokazy liczną widownię. Ogółem w 2014 r. Blue Angels wystąpią na 65 imprezach w 34 miejscach w Stanach Zjednoczonych.

„Pokazy dla społeczeństwa to klucz do przyciągnięcia Amerykanów do wojska. Nasze występy stanowią niepowtarzalną okazję do zainspirowania milionów do przyłączenia się lub wspierania armii” – powiedział komandor Thomas Frosch, lider Blue Angels.
Blue Angels wykorzystują podczas swoich pokazów samoloty nadźwiękowe F/A-18 Hornet, reprezentują (Flight Demonstration Squadron) marynarkę wojenną oraz piechotę morską Stanów Zjednoczonych.

Oprócz Niebieskich Aniołów swoje umiejętności zaprezentują także: zespoły spadochroniarzy US Army Golden Knights i US NAVY “The Leap Frogs” oraz piloci Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) na samolotach transportowych pionowego startu i lądowania V-22 Osprey , a także z 106th Rescue Wing SAR Demo – jednostki New York Air National Guard, stacjonującej przy Francis S. Gabreski Air National Guard Base, Westhampton Beach, New York.

Podniebne akrobacje i loty zbiorowe wykonywać będą, oprócz wojskowych także i cywilni piloci.

Air Show cieszy się dużym zainteresowaniem. Co roku pokazy obserwuje 200.000 osób, które każdego dnia imprezy wypełniają miejscową plażę. Warto więc być na Jones Beach przed jej rozpoczęciem. Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona, dlatego, jeśli nie chcecie odjechać z kwitkiem zaplanujcie przyjazd najwcześniej jak to możliwe.

Według przewidywań synoptyków, w sobotę ma być pochmurno z przejaśnieniami, a w niedzielę niebo będzie wolne od chmur. Zarówno 24, jak i 25 maja nie powinno padać. Termometry wskazywać będą 69-71 stopni F. Air Show, to kilkugodzinna impreza na wolnym powietrzu, nie zaszkodzi więc zabrać z sobą preparaty przeciwsłoneczne. Ci, którzy znajdą miejsce tuż przy linii brzegowej powinni zaopatrzyć się bluzy, swetry w z długim rękawem, bo może być im zbyt chłodno.

Na miejscu dostępne będą punkty gastronomiczne. Ci, którzy wolą własne napoje i przekąski mogę je równieć przywieść. Należy jednak pamiętać, że torby, plecaki, coolery będą przeszukiwane przez służby czuwające nad bezpieczeństwem uczestników imprezy.
Organizatorzy sugerują, żeby wrażliwi na hałas widzowie, a szczególnie najmłodsi (poniżej 3 roku życia) mieli z sobą zatyczki do uszu.

Bethpage Jones Beach Air Show
Kiedy: 24 – 25 maja
Lokalizacja: Jones Beach State Park, Wantagh, New York (Long Island)
Wstęp: Bezpłatny
Parking: 10 dolarów
Dojazd: Pociąg / Autobus: http://web.mta.info/lirr/getaways/beach/JonesBeach.htm

EJ
Zdjęcie: http://bethpageairshow.com/

Zapraszamy do obejrzenia filmu poświęconego Blue Angels

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e