20 proc. kierowców w firmach obsługujących autobusy czarterowe w Nowym Jorku ma na swoim koncie naruszenia prawa

Zgodnie z nową analizą prawodawców stanowych, kierowcy w blisko 21 proc. firm obsługujących autobusy czarterowe w Nowym Jorku mają na swoim koncie naruszenia prawa.

Raport opublikowany w czwartek przez Independent Democratic Conference pokazuje, że 51 z 249 firm – czarterowych przewoźników autobusowych działających w stanie Nowy Jork uzbierało wystarczająco dużo naruszeń przepisów drogowych, by być zgodnie ze standardami federalnych organów regulacyjnych, uznanym za niebezpieczne.

Członkowie Independent Democratic Conference opracowują ustawodawstwo w celu podjęcia zdecydowanych kroków wobec tej branży poprzez surowsze kary i większą przejrzystość.

Przypomnijmy, że 18 września doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć poniosły trzy osoby. Kierowca autobusu czarterowego Dahlia przejechał na czerwonym świetle przez Northern Boulevard w dzielnicy Flushing z prędkością około 60 mil na godzinę – dwukrotnie większą niż dozwolona w tym miejscu. Uderzył w autobus miejski MTA i mężczyznę znajdującego się na chodniku. Śledczy wciąż ustalają przyczynę wypadku.

Raymond Mong, kierujący autobusu Dahlia, który zginął w katastrofie był wcześniej kierowcą autobusowym w MTA. Stracił pracę po tym, jak został aresztowany w Connecticut za jazdę pod wpływem alkoholu. Gdy na I-95 w East Haven kierował Hondą Accord, wjechał w tył jego auta inny samochód, a on z kolei uderzył w trzeci samochód. Uciekł z miejsca wypadku, ale później znalazła go policja. Został skazany na sześć miesięcy więzienia.

Zgodnie z danymi FMCSA, firma Dahlia, z siedzibą w Queensie, ma gorsze wyniki w ruchu drogowym niż 83 procent przewoźników. Zajmuje siódme miejsce na liście zawierającej raporty dotyczące “najbardziej niebezpiecznych” firm.

Senator stanowy Jeffrey Klein powiedział, że firmy zatrudniające kierowców muszą mieć pewność, że to bezpieczni kierowcy, nie przekraczają limitów prędkości i nie narażają ludzkiego życia na ryzyko.
Zgodnie z przepisami zaproponowanymi przez Kleina znacznie zwiększyłyby się grzywny DMV dla firm, które nie ujawniają zatrudnienia kierowców karanych za jazdę pod wpływem alkoholu. Dla pierwszych sprawców grzywna podwoiłaby się w przedziale pomiędzy 500 a 2.500 dol. do minimum 5.000 dol. Zdaniem Kleina, kolejne grzywny pomiędzy 1.000 a 10.000 dolarów zostałyby potrojone.

Inne przepisy wymagałyby tego, że na stronach internetowych sprzedających bilety byłaby publikowana ocena każdego z przewoźników dokonaną przez ratingów bezpieczeństwa, obliczoną przez Federal Motor Carrier Safety Administration.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e