20 osób oskarżonych o wyłudzenie środków publicznych z programów opieki medycznej tj. Medicare, Medicaid

20 osób, w tym 4 lekarzy, jest oskarżonych o rzekome wyłudzenie środków publicznych z programów opieki medycznej tj. Medicare, Medicaid. Chodzi o blisko 150 milionów dolarów i wykorzystanie gotówki na to, by zapłacić za domy, wakacje czy biżuterię.

Markowe torebki, domy warte miliony dolarów, luksusowe podróże – takich zakupów dokonywano za pieniądze pochodzące z gigantycznego oszustwa, a pieniądze wyłudzano przez ostatnie trzy lata na Brooklynie od ubezpieczycieli medycznych: Medicaid, Medicare i organizacji medycznych takich jak Healthfirst, poinformował prokurator okręgowy z Brooklynu Eric Gonzalez. Suma wyłudzonych pieniędzy, to co najmniej 146 milionów USD.


“Sądzimy, że ta suma, choć wygórowana i największa jak do tej pory jeśli chodzi o sprawy w biurze prokuratora w Brooklynie, stanowi jedynie niewielką część pieniędzy, które ukradli podatnikom”
– powiedział prokurator Gonzalez.

20 osób, w tym czterech lekarzy, jest posądzonych o udział w tym procederze, szczegółowo opisanym w akcie oskarżenia, który ma systemie, który został szczegółowo opisany w 452-stronicowym akcie oskarżenia. Zamieszanych jest też 14 korporacji.
Władze twierdzą, że płacono ludziom bezdomnym i o niskich dochodach w Brooklynie między 30 – 50 USD, aby przyszli do konkretnych klinik, w których przeprowadzano im niepotrzebne badania finansowane z budżetu państwa, a w niektórych przypadkach nawet ich nie zrealizowano.

„W wyniku tego masowego programu, który nie zapewniał żadnej opieki nad pacjentem, zmarnowano miliony dolarów podatników przeznaczonych na Medicaid i Medicare, które służą za linię ratunkową dla tak wielu Amerykanów – naszych rodzin, naszych przyjaciół, naszych sąsiadów”- powiedział prokurator Eric Gonzalez . “Nie mogę i nie pozwolę na to, aby tego rodzaju korupcja i oszustwa miały miejsce na Brooklynie i uruchomię wszystkie sposoby, by to powstrzymać”.

Władze stwierdziły, że grupa rekruterów, pracowników biurowych, menedżerów, osób piorących pieniądze oraz czterech lekarzy działała od początku 2015 r. do końca ubiegłego miesiąca.

W większości przypadków rekruterzy potencjalnych pacjentów zwracać się do osób przed jadłodajniami dla ubogich w East New York lub centrami zatrudnienia w dzielnicy Bushwick i oferowali im pieniądze, jeśli pokażą kartę Medicare lub Medicaid i zgodzą się na badanie w jednej z trzech klinik w Bedford-Stuyvesant, Canarsie i Crown Heights.
Pozyskani tą drogą pacjenci zostali poddawani niepotrzebnym badaniom, w tym testom alergicznym, badaniom kardiograficznym, ultradźwiękom i badaniom neurologicznym.
Za podpisanie się pod fałszywym badaniem płacono od 25 do 50 dolarów czterem lekarzom: chirurgowi NYPD doktorowi Robertowi Vaccarino, doktorowi Hamidowi Alamowi, doktorowi Kevinowi Custisa i doktorowi Jeffrey’owi Chessa .

Gdy władze dowiedziały się o tym procederze, na listę zwerbowanych osób trafił tajny oficer. Poddano go badaniu bez obecności lekarza, które trwało niecałą godzinę. Został on jednak obciążony rachunkiem za 18 badań, które zajęłyby ponad 12 godzin.

Władze stwierdziły, że po otrzymaniu zapłaty za badania, pozwani prali te pieniądze za pośrednictwem szeregu zagranicznych spółek p, które dokonywały transferu pieniędzy na oskarżonych.
“Powiedzmy jasno: ci ludzie wydali twoje pieniądze z podatków” – powiedział prokurator Gonzalez.

Rzekomo kierująca procederem 35-letnia Kristina Mirbabayeva wykorzystała nieuczciwie zdobyte pieniądze, by kupić penthouse o wartości 3,25 miliona dolarów w centrum Brooklynu; inna osoba kupiła apartament w Brighton Beach za 2,8 miliona dolarów. Wykorzystywano także wpływy do kupowania innych luksusowych dóbr. Przechowywano pieniądze na ponad 100 rachunkach bankowych.

Jeśli zostaną skazani, oskarżonym grozi do 25 lat więzienia.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e