„Jeszcze raz” – nowa płyta zespołu Czerwone Gitary

14 marca 2015 ukaże się nowa płyta zespołu Czerwone Gitary „Jeszcze raz”. Na albumie znajdzie się 15 nowych piosenek, których autorami są muzycy z aktualnego składu zespołu. Teksty napisali: Ryszard Kunce, Łukasz Kleszowski, Arkadiusz Wiśniewski, Dorota Ignaczak oraz Jerzy Kosela autor takich hitów jak: No bo ty się boisz myszy, Historia jednej znajomości, czy Matura.

Poza kompozycjami muzyków z obecnego składu zespołu Czerwone Gitary na płycie znajduje się jedna z dotąd niepublikowanych piosenek Krzysztofa Klenczona. Zarówno tekst jak i muzykę do tej piosenki napisał Krzysztof Klenczon, natomiast wirtuozyjne solo gitary klasycznej w piosence zagrał jeden z trójmiejskich muzyków jazzowych Marcin Wądołowski.

Realizacją dźwięku, aranżacjami i produkcją muzyczną płyty zajął się Arkadiusz Wiśniewski -wieloletni muzyk zespołu Czerwone Gitary.
Gościnnie na płycie zagrali: Łukasz Zitans ( gitara elektryczna ), na co dzień pracujący z Edytą Górniak, Piotrem Rubikiem, Kukla Band i innymi, Marcin Wądołowski ( gitara klasyczna ) muzyk współpracujący z Leszkiem Możdżerem, Wojtkiem Staroniewiczem, Piotrem Manią czy Wojtkiem Karolakiem.
Premiera płyty Czerwone Gitary „ Jeszcze raz ’’ odbędzie się 14.03.2015 w Gdańsku w Filharmonii Bałtyckiej, kolejny koncert promujący płytę będzie miał miejsce w Teatrze Roma w Warszawie. Zespołowi towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy.

Silnglem promującym najnowsze wydawnictwo Czerwonych gitar to piosenka „Czerwona gitara”

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e