12 ofiar pożaru w Bronksie

12 osób zginęło w pożarze, do jakiego doszło w czwartek wieczorem w jednym z budynków mieszkalnych w Bronksie. 4 osoby są w stanie krytycznym.

Nowojorski Departament Straży Pożarnej poinformował, że ogień pojawił się ok. godz. 19.00 w czwartek na pierwszym piętrze pięciopiętrowego budynku mieszkalnego przy 2363 Prospect Avenue w Belmont.
Łącznie życie straciło 12 osób, w tym czworo dzieci.

Najmłodsza ofiara to 1- roczne dziecko, najstarsza to 63-letnia kobieta. Cztery osoby przebywają w szpitalu. Ich stan jest krytyczny. Strażacy uratowali z pożaru 12 osób.

“Dziś w Bronksie są rodziny, które zostały rozerwane na strzępy – to najgorsza tragedia związana z pożarem, jaką widzieliśmy w tym mieście od co najmniej ćwierć wieku” – powiedział De Blasio.

“W departamencie, w którym z pewnością nie są obce tragedie, jesteśmy zszokowani tą stratą” – dodał Nigro.

Z ogniem w pięciopiętrowym budynku walczyło 160 strażaków. Niska temperatura i wiatr sprawiały, że trudno im było go opanować.
Komisarz straży pożarnej Daniel Nigro poinformował, że wstępne dochodzenie wykazało, iż 3-letnie dziecko bawiło się palnikami na kuchence gazowej bez nadzoru osoby dorosłej. W pewnym momencie chłopiec zaczął krzyczeć. Matka opuściła mieszkanie w popłochu z 3-latkiem i 2-latkiem, ale pozostawiła otwarte drzwi do mieszkania. Ogień szybko rozprzestrzenił się na klatkę schodową i wyższe piętra.
Niektórzy mieszkańcy, którzy zdołali dotrzeć do wyjścia ewakuacyjnego, uratowali strażacy, podczas gdy inni zginęli, próbując wydostać się z budynku.
FDNY mówi, że dotarcie na miejsce zdarzenia zajęło strażakom trzy minuty.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e