12 -latka w sukni ślubnej pozuje z 65 – letnim mężczyzną. Żywe reakcje nowojorczyków

12 – letnia dziewczynka w sukni ślubnej i dużo starszy od niej mężczyzna w garniturze pozowali do zdjęć w centrum Manhattanu. Sytuacja ta, która okazała się później eksperymentem społecznym wzbudziła żywe reakcje osób, które się przyglądały „nowożeńcom”.

Kilka dni temu, na nowojorskim Times Square przeprowadzono interesujący eksperyment, by sprawdzić, jak ludzie zareagują na nietypową parę nowożeńców. Celem było zwrócenie uwagi na problem jakim jest przymusowe wydawanie za mąż małych dziewczynek.
Jak powiedział w nagraniu wideo jego autor – znany YouTuber Coby Persin, małżeństwa dzieci są legalne w 91 krajach na świecie, w tym w niektórych stanach USA, a dolna granica wieku nieletnich, którzy mogą wziąć ślub, to nawet 12 rok życia.

Na reakcję na sesję ślubną 12-letniej dziewczynki i 65-letniego mężczyzny nie trzeba było długo czekać. Wielu przechodniów patrzyło z niedowierzaniem na rzekomych nowożeńców.
Wkrótce ludzie zaczynają zbliżać się do mężczyzny i dziecka z posągową twarzą, bez uśmiechu. Jedna z kobiet pyta dziewczynkę: “Gdzie jest twoja mama?”.

Jej rzekomy partner stara się wyjaśnić, że rodzice dziewczynki dali mi pozwolenie na jej poślubienie. Poirytowana kobieta staje się jeszcze bardziej pobudzona. „Chyba sobie żartujesz!” – wykrzykuje.

W innej konfrontacji, młody zaniepokojony człowiek pyta o wiek dziewczynki i żąda o wyjaśnienie legalności całej sprawy.

” To nie w porządku!’ – mówi. “Jestem pewien, że jak zadzwonimy na policję, to cię zamkną!”.

Kolejna kobieta podeszła do pary i podjęła rozmowę w znacznie bardziej spokojny sposób. W końcu chwyciła młodą dziewczynę za ramię i zapytała czy chce tu być, czy zgadza się z tami stanem rzeczy i próbowała odciągnąć ją od mężczyzny. Dziewczynka nie broniła się, a jej fikcyjny mąż zagroził, że zawoła ochronę.

W takcie trwania sesji zdjęciowej do pary podeszli też dwaj młodzi czarnoskórzy Amerykanie z pytaniem czy para jest małżeństwem. Starszy pan odpowiedział z uśmiechem na ustach, że tak. Następnie padają pytania zarówno o jego wiek, jak i towarzyszącej mu dziewczyny w sukni ślubnej. Mężczyźni wyrażają wielkie zdziwienie, gdy dowiadują się, że ona ma zaledwie 12 lat. Po czym jeden z nich pyta ją: “Czy wszystko w porządku?! Kiedy ona nie odpowiada, a jej pozorowany mąż zapewnia, że nie widzi problemu, chłopak mówi: “Och, nie sądzę proszę pana!”.
Z kolei jego towarzysz pcha starszego mężczyznę na ścianę budynku, a drugi w międzyczasie łapie dziewczynę za rękę i prowadzi ją na posterunek policji.

Wielki tłum zaczyna tworzyć się wokół pary. Kolejny przechodzień zaczyna przeklinać na starszego mężczyznę, mówiąc mu: “łapy precz od niej” i nazywa go chorym zboczeńcem.
Na koniec wkracza ochrona widząc, że sytuacja zoostrza się i może dojśc do rękoczynów.

Klip kończy się szokującą informacją na temat statystyk dotyczących małżeństw zawieranych z dziećmi: Każdego dnia 33.000 dziewcząt, wychodzi za mąż będąc dziećmi. Są one pozbawione praw do edukacji i okradzione ze swojego prawa do dzieciństwa.

Podobny eksperyment przeprowadzono w Libanie. Para „małżonków” o wyraźnej różnicy wieku fotografowała się na jednej z libańskich promenad. Część przechodniów gratulowała mężczyźnie pięknej żony, inni wyrażali swoje oburzenie. Akcję zorganizowała organizacja KAFA.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e