100 mln darowizny na renowację Lincoln Center

David Geffen – amerykański producent filmowy i teatralny oraz filantrop, ofiarował 100 mln dolarów na renowację Filharmonii Nowojorskiej – Metropolitan Opera House (Lincoln Center). Od września Avery Fisher Hall będzie nosić imię nowego darczyńcy.

David Geffen magnat rozrywki, który kształtował gusta kulturalne w muzyce popularnej i sztuce filmowej przeznaczył setki milionów dolarów dla organizacji, które teraz noszą jego imię. W Los Angeles jest Geffen Playhouse, muzeum Geffen Contemporary oraz na Uniwersytecie Kalifornijskim David Geffen School of Medicine.

Tym razem potężny zastrzyk pieniędzy Geffen przeznaczył na nowojorską filharmonię. Oferta pojawiła się w odpowiednim czasie, ponieważ wybudowana w 1962 roku hala wymaga modernizacji. Od dawna uważana jest za przestarzałą, z nienajlepszą akustyką.

Remont rozpocznie się w 2019 roku i kosztować będzie około 500 mln dolarów. Mimo że prace renowacyjne przewidywane są za cztery lata to już jesienią br. wraz z rozpoczęciem w filharmonii sezonu 2015-16 budynek zmieni nazwę na David Geffen Hall.
Elżbieta Gruszfeld
Zdjęcie: Wikipedia

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e